Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-10-2006, 08:30   #10
aganta borina borinata
Guest

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

adana da elle kullandığımız takımları böyle bir ahşap malzemeyle kullanıyoruz...bu şekilde hazırlanmış bi takım; atma mesafesini uzatır, misinaya kasnaktan çok daha az zarar verir, misinanın sarım hızını arttırır, balığı elinizde sararak çekecekseniz; balığa karşı daha kontrollü ve reflekslerinize karşı daha duyarlıdır, kasnağa karşı daha uzun ömürlüdür...vallahi satıyormuş gibi anlatıyorum bende...

diyeceğim şu ki; ben kasnağı ilk elime aldığımda sanki elime ilk defa olta alıyormuş gibi hissettim kendimi... bi iki attım baktım iş yok kasnakta...tabi birazda alışkanlıklara bağlı...ben balığı misinayı sağarak çekmiyorum direk tahtaya sararak çekiyorum (tabi kıyıdan ve tekneden sığ sularda ) bu şekilde balığın tepkilerine daha iyi karşılık verebiliyorum...ama kasnakta bu neredeyse mümkün değil...

aslında bu tahta eminim herkes tarafında bilinen bi şeydir..ama nedense kullanan çok az ...genelde kasnak kullanılıyor (adananın dışında)

erol abi geçmiş konuları kontrol ederken karşılaştım...vallahi utandım...çok özür dilerim...fotoğrafı gene yoktu bende elimden geldiği kadar çizdim...

not: ölçüler kendi elime göre hazıladığım tahtalardan alınmıştır...herkes kendi eline göre hazırlamalıdır...

rastgelsin...

Bu mesaj en son " 12-10-2006 " tarihinde saat 08:32 itibariyle aganta borina borinata tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla