Yalnız Mesajı Göster
Eski 04-06-2008, 22:34   #10
Caner BALIKÇI
Tayfa

Caner BALIKÇI kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Lethe tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet bitki akvaryumları görsel olarak gerçekten çok güzel oluyor.Biyolojik dengeyi oturtmak da bir o kadar zor.İlgilenecek bol vaktim olsa, kesinlikle ben de yapardım.Bitkilerin arasında gezinen neonlar gerçekten güzel bir görüntü oluşturuyor. Sonuçta, sabah servise yetişmek için acele ederken anca akvaryumun ışığını açıp yem veriyorum ve sabah iştimasını alıyorum Akşam da gelince yine yem faslı.Vakit oldukça inceliyorum durumlarını, hareketlerini.Arada bir PH ve Nitrat durumlarını kontrol, haftada bir %25-30 dip çekimi ve su değişimi.Çok canım isterse bir-iki ufak dekor değişikliği..Bu şekilde büyüyo yaramazlar.
İleride ise daha farklı şeyler yapacağım.Daha büyük bir tank, küçük ve tek türlük bir aile.(calvus, frontosa vb.)...
Ulaş abi bi organizasyonda denk gelir de tanışarsak eğer biz senle balık tutmayı bırakır akvaryum muhabbeti yaparız heralde.Ama olsun balıklarım benim her şeyim onları beslemekten çok keyif alıyor böyle bir hobim olduğu için kendimle gurur duyuyorum.Calvus,frontoza çok görkemli balıklar üremeleri bile bir ihtişam içinde oluyo.Şu an kuzenimle birlikte 633 litre sadece tek tür frontoza tankı kurduk henüz fronti ler 3-4 aylık yavru ama 2 sene sonra kolonileri oluşturucaz veya tek bir koloni geri kalanları elicez.Calvusta yapıcam fakat almışken bulunmayan ve pahalı olan calvus türlerini tercih edicem(nangu).Bitkili akvaryumu becerirsem eğer ki ben eminim olucak.Tabi şartlar olgunlaştığı zaman hemen arkasından bir de discus tankı kurup hobime devam edicem.Bu arada senin sarı prenseslerin boyutları ne kadar oldu ?

saygılar.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

O ŞİMDİ ASKER ş=222

Bu mesaj en son " 04-06-2008 " tarihinde saat 22:37 itibariyle Caner BALIKÇI tarafından düzenlenmiştir....
Caner BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla