Yalnız Mesajı Göster
Eski 26-02-2006, 22:09   #1
mufi
Guest

Varsayılan tekneden cipura

arkadaşlar bu gün diger bir sayfadaki(Cipura avı ) ile ilgili konuya yazdıgım cevaptaki uzun köstekli takımı mutlaka tekneden deneyin.. tekneden takımı akıntının durumuna göre ileriye dogru 3/4 metre atın ..mesinayı koyverin o mesafeden aşagıya insin.. kurşun dibe otursun.. yani kurşun ve takım tekneden 3/5 metre ileride dipte yatacak..çok az 15 cm kadar el payı verin ve elinizde ki gerilmeyi /asılmayı bekleyin..

yada balık ürkmez saldıgan ise takımı direkt sandal kenarından dibe indirin kıstırmayı dipten 30 cm kadar yukarı kaldırın ve elinizde sabit tutun..yada tekne kenarına benim telefon tabir ettiğim kalınca bir tel baglayıp ucuna mantar takıp misinayı da bu noktadan mantara kıstırmak..
bu sitemde istege baglı ...eger balık çok çekingen ise bu kez köstek boyunu 50/60 cm yapınki son 20/30 cmlik kısmı dipte yere yatık vaziyette kalsın
hayvan yemi alıp hareket ettimi kurşunu çekecektir ve sizde yukarıdan takıma asuılacaksınız.benim tavsiyem teknede 3 igneli kısa köstekli takım kullanmayın hem yem fazla gider hemde garantili balık alma şansınız azalır.

başka bir yöntem......
bu sitemi aşagıdan yukarı dogru sırası ile sayıyorum..
1-en dipte tek iğne saglam/kısa sap/çapraz..
köstek boyu 30 cm.. bu 30 cm nin tam ortasında bir adet leblebi kadar kaç gramsa centikli ezme(sabit) kurşun. 30 cm nin sonunda 1 fırdündü ama ufak.. 1 metre kadar tekrar misina +bir fırdöndü daha (3,fırdöndü) ..sonra bir kıstırma 50/100 gr arası(tabii derinlik ve akıntıya göre)tekrar fırdöndü ve el misinası..
bu sitemi tekneden direkt aşagıya indiriyorsunuz 30 cm lik köstek dipte yatık vaziyette kalıyor. ana kıstırma ise 1 metre kadar yukarda askıda kalıyor.

çok verimli bir sistemdir..
selamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links