Yalnız Mesajı Göster
Eski 09-03-2007, 09:03   #21
chondrostoma
Oltacı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Evet arkadaşlar olay bizim bakış açımızdan çok farklı bize göre ve de banada göre vahim....tabii belki avrupalılara göre de...ama bunlar uzak dogulu..denizden ne çıksa yerim hesabı.....dünya insanına birde global pencreden bakarsak.
bir tarihte uzakdogu ülkelerinin birinde maymun u yerlerken görmüştüm. hatta afrikalı yerlilerde aynı şeyi yapıyorlar.şimdi hayata sadece bizim penceremizden bakarsak o zaman şunu deriz... ben ne yersem sen de aynısını ye...
peki biz neden domuz+akrep+kertenkele+yılan+salyangoz yemiyoruz.?? ama birileri yiyiyor..daha neler /neler var bizim yiyemediğimiz ama dünya insanının yediği...
bizler memeli hayvan familyasından kara canlılarınıdan yeriz .. ama demekki japonlar deniz canlısıda yiyor.. tabii öldürme olayına farklı bakarız da
bir çok kuzey insanı da balina+fok+ vs yiyiyor.
burada katliam olayını / yemek olayından ayırmamız lazım...
bana göre kasaptan aldıgımız ette.. satıcı..''süt kuzu abi''.. derse.. o eti alıp yiyebiliyorsak... japonlarada kızmamak lazım.. zira malum düve ve kuzunun da görüntüsü/bakışları çok şirindir..
kısacası öldürme tarzı tartışılır ama beslenme olayını ben tartışmam...
Evet, kimsenin ne yediğine elbette karışamayız, ancak avlanma şekli olarak, bu ve birde fokların sopalarla avlanması gibi avlar insanı etkiliyor, hele birde hayvanlar şirinse.....
Sponsored Links