Konu: Senso Diver
Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-05-2007, 15:44   #12
freediver
Kaptan

Exclamation

Alıntı:
balıkcı tafarından gönderildi
Güzel kardeşim okuduysan niye soruyorsun o zama......

,balığa başlamadan suyun bulanıklığına göre yapay yem kulanır,yada suyun neresinde akıntı az veya çok ona göre tutmak istediği balığın yerini tespit eder,kışın balıklar hali ile suyun en sıcak yerinde kümeleşir,bu yazdıklarım yanlış ise o zaman doğrusunu senden dinlemek isterim.

Selim Abi simdi önce bir konuyu acikliga kavusturalim!!!
Yazdiklarindan anladigima göre sen benim yazimi kendi üzerine almissin.
Ben ukalalik yapmak ve seni haksiz cikarmak derdinde degilim.Sonucta benim büyügümsün ve saygim var..Ve sana bilmedigimi söyledigim de ciddiydim.
Ben o cihazin ise yariyacagina inanmiyorum ve tepkim üreticiye...
Senden ricam bu aletin isleyisini izah etmendi ve sonrasinda bilgilerini paylasmissin.

Simdi Selim Abi

Karadan suya avcilik yapiyorsun.Bu aletin kablo uzunlugu 15 metre yani sen bunu 180 derecelik bir düzlemde saga sola yada karsiya atabilirsin.Attigin yerin derinligi 1 metre desen 15 metrelik mesafe direk 13 metre civarina iner.Ve o aletin etki yapabilecegi alan ksia bir mesafedir muhtemelen

Eger avci bu alete yönelik avlanma yaparsa bütün gün av yerini dolasir.

Almanya yi örnek olarak elealalim....
Almanya da genelde yapay göller vardir.
Yapay göllerde akintinin ne isi var.Rüzgar nedeniyle yüzey akintisi olur bunuda gözle bile anlamak mümkün.

Nehirde avlaniyorsun diyelim..Nehir zaten akintilidir.

Isik ve bulaniklik:Hic bir balik yeminin disin da .... dalga boyunda avlanmaya uygundur diye yazmaz ve bu yemler zaten fosforludur.Deneme yanilma yöntemiyle anlasilir.

Diyelim Sakarya cayinda avlaniyorsun.Sakarya cayi 365 gün bulanik akar hic birsey görünmez.Ama oltaya solucani tak yayin,yilan baligi vs. kralini yakalarsin...Bu canlilar görmüyor ama hic de mi koku almiyor...Baliklar genelde yemin kokusundan yemi bulur.

"Kışın balıklar hali ile suyun en sıcak yerinde kümeleşir" demissin ben alabalik avcisiyim...genelde Alabalik akintili, bol oksijenli su sicakligi 15 dereceyi gecmeksizin,akarsularda yasar.
(özel göller haric)Eeeee simdi ne olacak ??????????????

Türkiye de daha ziyade deniz avi yapilir.Izmir i ele alalim kiyi derinligini 2 metre diyelim biz bu aleti attigimizda alet 12 metre falan uzaga düser.Ama denizde genelde insanlar 50-100 metre ileriye atar.Eeee o zaman ne olacak????????
Ve avcilar akintiyi ölcmek icin genelde yüzeye 1 parca ekmek kabugu atar ya da hafif kursunlu bir olta ile dip akintisinin yönü ve siddetini anlaya bilir.

Tekneden avlaniyorsun diyelim:Bu alete ne gerek var 5 kurus fazla ver sonar kullan

Sanirim düsüncelerimi daha iyi anlattim sanirim...

Selamlar
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin

Bu mesaj en son " 12-05-2007 " tarihinde saat 16:07 itibariyle freediver tarafından düzenlenmiştir....
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla