Yalnız Mesajı Göster
Eski 21-10-2005, 18:17   #5
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Standart Türk insanı zihniyeti sen vakti zamanında doğaya çevrene gereken ilgini alakanı gösterme iş işten geçtikten sonra aman ANADOLU LEOPARI aman KAPLAN aman PARS aman VAŞAK gördüm yetkililere haber verelim de koruma altına alsınlar ilgilensinler mantığı .

Ne kadar yazık değil mi arkadaşlar ya vakti zamanında canım ANADOLUMUZDA yaban hayat diye bir şey varmış zamane tabirimizle ekolojik denge diye bir şey varmış bizim bilinçsiz insanımız önce bu yaban hayatını ve sonra bu yaban hayvanlarını yok etmeyi başarmış.Bunun etkilerinide kronolojik olarak izlememiz mümkün bu yaban hayat ve yabani hayvanlar varken tarımı ele alalım İÇANADOLU tarım cenneti ve tahıl ambarı zaman içinde yaban hayatla beraber yaban hayvanlarla paralel yok edilince günümüze gelinince ortada ne tarım ne tahıl nede ambar kalmış olduğu gerçeğiyle karşılaşıyoruz.

Şimdi gelelim Sekonun söylediği gerçeğe herşey evcil her herşey tabir caizse plastik olduktan sonra bu sitede takılan hiç kimse böyle bir hayattan zevk almaz.NEDEN ZEVK ALMAZ BİZLER EVCİL İNSANLAR DEĞİLİZ Kİ :dikkat: Hepimiz balık bahanesi ile kendimizi denize göle akarsu kıyısına atıp doğa ile içiçe olma isteğimiz içgüdüsünü tatmin ediyoruz.Ben elimden geldiğince şu an çevreme doğal hayata sahip çıkıp korumaya gayret ediyorum yazımın başında genelleme yaptım işte orada kurunun yanında yaşta yandı biliyorum ama demekki ozaman kuruların sayısı çokmuş şimdi sıra bizde kuruların sayısını azaltıp yaşları çoğaltmamız gerekiyor ki yarın ki nesil bizi genellerken çevreye ve yaban hayata sahip çıkmışlar desinler.KAÇKARLARDA ANADOLU LEOPARI VAŞAK üresin KUZEY DOĞU KARADENİZ ORMANLARINDA AYILAR YAŞAMLARINA DEVAM ETSİN HAMAMDA BAYILMA NUMARALARINI ŞEHİRDE AYILARA ZARAR VERMEK İSTEYEN İNSANLAR YAPSIN AMANOSLARDA ESKİDEN OLDUĞU GİBİ PARSLAR GEYİKLER DOLAŞSIN.

Biraz ütopik oldu ama düşünmesi bile insanı heyecanlandırıyor.
haldunyalimli@gmail.com

Bu mesaj en son " 21-10-2005 " tarihinde saat 18:25 itibariyle HALDUN YALIMLI tarafından düzenlenmiştir....
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla