Yalnız Mesajı Göster
Eski 10-05-2011, 00:26   #55
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Cool

Evet balıkların çok sağlıklı görünüyor. Yaş yem konusunda tercih elbette senin.

Albino pseudotropheus socolofi'lerim var ve bu balıklar herbivorous yani otçul balıklar. Ancak herbivorous olup et proteinini reddetmeyen balıkları dediğim gibi haftada 1-2 kez et proteini içeren yemlerle beslemek üreme performansını min> %200 arttırır. Çünkü molluscalar ve bivalvie'ler yani çift kabuklular yoğun miktarda Ca, Zn, Mg minerali içeriyor. Ben cichlid'lerime haftada 2 kez karides/midye/kalamar/sülines veriyorum.

Zaten yeni aldığın (bana gösterdiğin Dainichi) yemlerin içeriğine bakarsan, protein değerlerinin aslının balık unu ve karides'ten geldiğini görebilirsin (White fish meal ve Shrimp yazar) Yani et proteini, maliyeti düşürmek için de soya proteini takviyesi yapılır. Yemin protein değerini esas olarak kullanılan balık etinin protein oranı, kabuklular ve spirulina veriyor. Diğer yem içerikleri tüm yemlerde hemen hemen aynıdır.

Akvaryumcular genelde kargadan başka kuş tanımazlar Sebebini sorduğunda bilimsel bir cevap da veremezler Biz tabii bu işin mühendislik bilgisini, akvaryum teknolojileri dersi olarak aldık. Genelde akvaryumcular bunu şundan dolayı önermeyebilirler: carnivorous (etçil) balıklar için üretilen yemlerle sürekli beslenen herbivorous (otçul) balıklar Bloat dediğimiz çok sinir bir hastalığa yakalanabilirler. Çünkü balık vücudundaki fazla et proteinini atamıyor, tıpkı insandaki GUT hastalığı gibi. Bu yüzden et proteini sürekli besin olarak verilmemeli, sadece hafta 1 veya max> 2 kez verilmeli.. Vermezsen kötü mü olur ? Hayır olmaz.. Aldığın yemler gayet kaliteli ve zaten karides içeriyor

Selamlar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 10-05-2011 " tarihinde saat 00:38 itibariyle xnode tarafından düzenlenmiştir....
xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla