Yalnız Mesajı Göster
Eski 22-01-2013, 21:59   #1
ejder_balikci
Kaptan

ejder_balikci kullanıcısının avatarı

Varsayılan Kokuyla sargoz avı paylaşım

öncelikle tüm arkadaşlara slm. siz beni yalnış anladınız yada ben hatalı yazdım. buraya not bırakırsanız demek istemiştim yani ilgilenen arkadaşlar benim konunun altına not bırakırlarsa konuyu tüm detayıyla anlatırım anlamında demiştim. Neyse önce gerekli olan malzemeyi aktarayım. Bu size ne kadarda bir yemek tarifi gibi gelsede yazdığım hiç bir şeyi atlamayın yoksa iyi sonuç alamazsınız. Yarım kova kadar bayat kepekli ekmek içi, yapacağınız kokunun dağılmaması için 2 tane yumurta, on oniki tane kadar pulları temizlenmiş sardalye, kokunun deniz dibine nufus etmesi için 2 yada 3 avuç kadar deniz kumu. avlanma malzemesi olarak 6 metrelik göl kamışı, 10cm şamanıdra, iki tane 4 no iğne. 2 tane sıkma kurşun. kamışın boyuna görede 0.30 yada 0.35 misina. Avlanacağınız yerin kayalık olması rüzgar hızının min 20 km max 40 km ve size doğru esmesi gerekiyor. kamışı attığınız yer beyaz köpük köpük olması gerekiyor. siz kamışla sürekli hareket halinde oldığunuzdan dolayı balığın sizi görmemesi gerekiyor o sebeple avlanırken size siper olabilecek bi kaya parçasının ardında durmanız gerekiyor vede yüksek sesle konuşmamanız gerekiyor. derinlik min 1.30 max 3 mt olmalı. KOKUNUN HAZIRLANIŞI. Kovanın içerisine iki parmak olacak kadar deniz suyu alın. Kepekli bayat ekmek içini kovaya ufalayın. pulları temizlenmiş sardalyeleri üç beş çalı parçasını yakıp üzerine atın. (Bunu atlamayın yoksa balığın yağı denizin üzerine çıkar ve suyun üstü cam gibi parlar) pişen balıklarıda kovaya atın. 2 adet yumuryayıda kovanın içerisine kırıp karışımı iyice birbirine yedirin. en son deniz kumunuda üzerine atıp bir daha karıştırın ve kokunuz atılmaya hazır. Son olarak avlanacak yerinizi belirledinizde oltanızın ineceği alana avucunuzla üç dört sıkım koku atın ve on dakika kadar balığın toplanmasını bekleyin. iğneye yem olarak kabuklu çimçim, sülünez yada sardalye takabilirsiniz. not: balığın durumuna göre koku atın yani balık varsa az yoksa her on dakikada bir iki sıkım. Balık yok diye çok çok atıp bir saat içinde kokunuzu bitirmeyin şimdiden hepinize rastgelsin iyi şanslar dilerim saygılar.

Bu mesaj en son " 20-06-2013 " tarihinde saat 07:41 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Örnek video eklendi
ejder_balikci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links