Yalnız Mesajı Göster
Eski 05-02-2007, 04:39   #8
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Yunus kardeşim, tabiki bunun faturasını türk milletine çıkartmıyorum. haklısın bu işleri yapan üçbeş serseri takımı. amma ben hatayı türk milletinde değil,türk toplumuda buluyorum. peki bu olayı gerçekleştiren arkadaşlar avrupadanmı geldide bu bira şişesini fırlattı. tabiki değil. bu insanların anne ve babaları yokmuydu, hiçmi toplum içine çıkmadılar. Hata bunları yetiştiren anne ve babada eh bunlarda türkiyede yaşadıkları için.((( Biz türk milleti ))) diye bahsettim. yanlış anlaşılmasın. yetiştirilme tarzı yanlış olan insanlar yapıyor tabiki bu hareketleri. Almanyada yaşayan çok iyi dostlarımdan biri anlatmıştı.Kış mevsimlerinde kar yağdığında sabah herkezin ilk işi kapısının önünü temizlemek olurmuş, niye diğe sorduğumda aldığım cevap şuydu. Eğer o karda buzda senin kapının önünnde birisi düşer kolunu bacağını kırar ise sorumlusu direk o evin sahabiymiş. görüyorsun değilmi. adamlarda toplum olarak.tertip düzen ve temizlik var. A.B işine gelince tabiki kazıkları çok olacak türkiye için A.B yi tek özentim. sokakları pırıl pırıl.avrupada tanıdığın varsa bir sor bakalım. kış aylarında buradaki gibi buzdan kayma kazalar oluyormu? insan ölümlerinin yüzde kaçı trafik kazalarından.oranın serserileri bile bizim gibi bira şişesini sokağın ortasına atmaz.çünki atsa başına geleceği biliyor. bunların hepsi çocukluktan alıştırılmalı, haydi hep beraber temiz bir ülke temiz bir şehir için lütfen çocuklarımızı uyaralım. siğara paketleri ve kek kaplarının sokağa atılmayacağını çocuklarımıza hatırlatalım. Sokağa attığımız çöpler için devlet hangi birimize ceza yazsınki???? Su şişesi,peçete,sakız kabı,kek kağıtları,siğara paketleri,çitoslar,alışveriş poşetleri,gazete kağıtları.vs.vs. Artık ben anlatacak söz bulamıyorum. taktir sizlerin.