Yalnız Mesajı Göster
Eski 01-04-2010, 11:01   #13
Kamil ESEN
Kaptan

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslında bu düşünce sistemi yanlış Kamil hocam.

Yani yasada neyse o olmalı. Ben olsam üşenmez gider karakol komutanına durumu izah ederim. Belge zorunlu değil, zorunlu olmayan şeyi sormaları saçmalık. Herkes görev ve sorumluluklarını bilmeli, ona göre hareket etmeli. Orada denetim yapılıyorsa o jandarma, yasayı kuralları, tebliğleri bizden iyi bilmeli.

Hem amatör balıkçı belgesi alınırken bir sınav, bir şart veya koşul aranmıyor ki. TC vatandaşı olan herkes alabiliyor, yanımızda ikametgah belgemizi taşıyalım, nufusumuzu taşıyalım aynı şey ona bakarsanız.

Eğer gerçekten amatör balıkçılık belgesi birşeyler ifade ederse. Yani alırken bir sınava tabi tutulursa insanlar, yada sınavsız olarak çevre bilinci, doğayı koruma gibi konularda belirli bir süre ders alındıktan sonra bu belge verilse sertifika gibi o zaman bir anlamı olur ve zorunluluğu olmalı, yanımızda mutlaka bulundurmalıyız diyebiliriz.
Ben üstüme düşeni yapıp gelen kişiye açıklamamı yaptım ve sirkülerdeki yerinide gösterdim.Burda konuşmakla orda olayları yaşamak çok farklıNeyin olup olmaması gerektiğini bende biliyorum ama pratik le teori her zaman tutmuyor kardeşim.İnşallah sana dağ başında böyle birşey denk gelmez ama denk gelirse senin de benim kadar çaba gösterebilmen ümidiyle sevgiler...

Bu mesaj en son " 01-04-2010 " tarihinde saat 11:07 itibariyle Kamil ESEN tarafından düzenlenmiştir....
Kamil ESEN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla