Yalnız Mesajı Göster
Eski 17-04-2007, 15:48   #7
kartalbey75
Oltacı

Varsayılan Rekor Gelebilir

Başlıkla ilgili açıklamayı yazını sonunda ele alıcağım….

Gökselciğim öncelikle yardımların için teşekkür ediyorum. Hele içtiğin o suyun kaynağına gelince hani o parayla satın aldığımız sandras suları ile aynı kaynaktan gelmektedir google map acarsınız sandras dağını görürsünüz oralardan gelir o su. Birde o su köyçeğiz insanın kullandığı çeşme suyudur yani biz çeşmelerden hep o suyu içeriz. Sandras Dağı demişken geçen hafta sonu oraya çıktık arkadaşlarla ve hemen o bölgede 1700 lü rakımlarda birde yapay gölet vardır kimse bilmez, Gökçeova göleti Yaban tvyi izliyorsanız denk gelmiştir belki Reçep Erçel’le teke avı proğramları vardır gölün işletmeçiliğini o aldı değişik projeleri var o konuyu daha sonra değineceğim.

Serkan kardeşim şu an hazır elimde fotoğraf yok. Bu isteğine Ramazan bey son derece güzel fotoğraflar eklemiş. Burası gerçekten güzel bir bölge ben buralı değilim ve burada görev yapıyorum, belki şaşıracaksınız ama daha gölden balık avlamadım dibimde olmasına rağmen denizi tercih ediyorum dediğim gibi bölge özelliği itibari ile 30 km ileride gökova körfezi var diğer taraftan 25 km ileride gölün birleştiği yerde ise iztuzu tarafından tekneyle çıkıyorum daha çok. Birde Ekinçik köyü var oranında plajı son derece güzel oradan da açılıyoruz .

Ve başlığa gelmek istiyorum arkadaşlar Bunu sizinle paylaşmak istiyorum; Daha önceden bahsettiğim gibi gölde sazan balığı avı revacta, ve iki yıldır mart ayında gelen Belçikalı bir turist isminden söz ettirir oldu. Şahıs tamamıyle işin sportmenliğinde ve rekor kırma amacında gecen seneye şahit olmadım ama hemen kıyıdan 23 kilo aynalı sazan almış ama bu sene şahıs aynı yerden 31 kg sazan aldı ki sevincine şahit olmalıydınız ne yazıkki fotoğraf alamadım kendi makinasında kaldı ele gecirir gecirmez eklemeye çalışacağım. Bildiğim kadar dünya rekoru 38 kg ve Belçikalı bunu bu gölde geçeçiğine inanıyor. Tamamıyle bütün ekipmanları dışarıdan ve cok teknik çalışıyor. Arkadaşlarınıda bu bölgeye getiriceğni söylüyor Şimdiye kadar her sene Mısır ülkesinde tutuyorlarmış ama 31 kg sazandan sonra bu bölgenin dikkat çekeçeğini ve burada 40-50 kg civarında sazan alabileceğini belirtiyor Bundan sonra Mısır ülkesi yerine buraya gelicekler. Ayrıca aynı gün bir tanede 21 kg aldı ve birgünde 100 kg sazan tutarak kendisin daha önceki rekorunuda kırmış. Tuttuğu balıkları seceresini tutuyor fotorafını çekiyor balığın herhangi bir yarası varsa ilaç sürüyor ve tekrar bırakıyor. Bu arada bazı uyanıklardan bahsetmek istiyorum. Adamın etrafı doldu tabii herkes onu attığı bölgeye atmaya çalışıyor bir kişi olsa neyse en az 5-6 kişi Bu durumdan çok rahatsız oldu ama yapabileceği bir şey yok tabi.Hatta şahsın balığı göle bıraktıkdan sonra arkasından suya atlayıp yakalamayı düşünen bile çıktı da iyiki sadece niyetlendi. Yani her an Bu bölgeden rekor çıkabilir. Fotoğraf istediğinizi biliyorum ama bende de yok ele gecirir gecirmez ekleyeceğim.