Yalnız Mesajı Göster
Eski 01-04-2010, 10:19   #12
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Kamil ESEN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar eğer av yaptığınız tekneler ticari plakalı tekne ise amatör belge yerine sarı belge zorunluluğu var.Özel teknelerde ise belge alma zorunluluğu yok.Ama karşınızdakine denizde yada deniz kenarındaki dağ başında bazen bunu anlatmak zor olabiliyor.Mesela ben baraj da bu belgeyi isteyen jandarmaya zorunlu değil dedim.Karakol komutanı istiyor dedi. Anlat şimdi bu adama..Belgelerimizi gösterdik gitti.Bence alın belgenizi kafanız rahat olsun
Aslında bu düşünce sistemi yanlış Kamil hocam.

Yani yasada neyse o olmalı. Ben olsam üşenmez gider karakol komutanına durumu izah ederim. Belge zorunlu değil, zorunlu olmayan şeyi sormaları saçmalık. Herkes görev ve sorumluluklarını bilmeli, ona göre hareket etmeli. Orada denetim yapılıyorsa o jandarma, yasayı kuralları, tebliğleri bizden iyi bilmeli.

Hem amatör balıkçı belgesi alınırken bir sınav, bir şart veya koşul aranmıyor ki. TC vatandaşı olan herkes alabiliyor, yanımızda ikametgah belgemizi taşıyalım, nufusumuzu taşıyalım aynı şey ona bakarsanız.

Eğer gerçekten amatör balıkçılık belgesi birşeyler ifade ederse. Yani alırken bir sınava tabi tutulursa insanlar, yada sınavsız olarak çevre bilinci, doğayı koruma gibi konularda belirli bir süre ders alındıktan sonra bu belge verilse sertifika gibi o zaman bir anlamı olur ve zorunluluğu olmalı, yanımızda mutlaka bulundurmalıyız diyebiliriz.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla