Yalnız Mesajı Göster
Eski 30-05-2010, 22:33   #1
ejder_balikci
Kaptan

ejder_balikci kullanıcısının avatarı

Post Sığacık mercan avım (Seferhisar/İZMİR)

Selam arkadaşlar. Her zaman sürekli gidilen yer fazla balık yapmıyor geçen gün en son gittiğimde sadece 2 kilo kadar kupes vardı neredeyse elim boş geliyordum. o nedenle bugün açığa gitmek geldi içimden bende gps var sonarda var fakat açıkta kayıtlı taş yok. neyse limandan açıldım ufka baktım 6.000 metre gibi mesafede 2 tane tekne duruyor rotayı doğru oraya çevirdim 1saat sonra teknelere yaklaştım 4 metre yükseklikte taş radarda görüktü. Sol tarafta duran tekne benim arkadaş halil abiymiş bende onun soluna demirledim aramız 15 metre ancak var . İlk 250 gr mercan hemen gps ye işaretledim orasını. hemen peşine 300 gr olan sonra küçük olan 2 tanede kolyos takıldı boş çekerken. hava bi durdu tekne çapa üstüne doğru gitmeye başladı tekneler birbirine vurdu vuracak dal kıpırdamıyor çapayı kaldırdım tekrar attım tekne bi türlü oturmuyor sürekli olarak yer değiştiriyor baktım olmayacak aldım çapayı doğru limana kısacası yine yarım saatlik av yine kalite: Allah hepinize bol balıklı avlar nasip etsin.

Bu mesaj en son " 31-05-2010 " tarihinde saat 17:04 itibariyle ejder_balikci tarafından düzenlenmiştir....
ejder_balikci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links