Yalnız Mesajı Göster
Eski 18-06-2007, 13:53   #1
isk_ender
Oltacı

Thumbs up 17/06/2007 İznik Gölü balık avı

herkese selam ben ender formu uzun süre takip ettim ve üye oldum...kendimi kısaca tanıtayım bursa yenişehirliyim ticaretle uğraşıyorum... tatlısu balık avı benim en büyük hobim. genelde iznik gölü,sakarya nehri ve hacıömerdere göletlerinde av yapıyorum.bu arada iznikte balık avlamak isteyen arkadaşlarımıda konuk etmekten gurur duyarım.. bu hafta çadır kurmak bahanesiyle ilk avımızı yaptık tabi senenin ilk avı olduğu için epey sorunluydu.birsürü eksik ekipman şarssız lambalar ve telefonlar olta tutucularımız tam bi kaostu. gider gitmez oltalarımızı göle kavuşturduk yem olarak solucan,gümüş balığı,sülük ve mısır kullandık ayrıca iki tanede küspeli kıyıdan sallama olta attık.gölde ben şamandırasız 3 iğneli dip kullanıyorum kombinasyonu fırdöndü 3 kılçık ve 100g kurşun.epey etkili oluyor.hava kararmadan 8 ad sazan aldık(israil)yaklaşık 1 kg geliyolardı solucanlar iş yaptı zaten tutması en kolay bu balıklar pirana gibi bişiler tadı pek lezzetli diil ama un,kırmızı biber,tuz karışımıyla ii pişirilirse aç karnına birayla ii gidiyo.. asıl amacımız yayın tutmaktı ama saat 12,30 a kadar 15 küsür israil tuttuk ve muradımıza sonunda erdik ercan kardeşim 2.5 kiloluk bi yayın aldı arkadan ben 2 adet aldım ama maalesef 1,5 2 karışlık bebeler denk geldi büyüyünde gelin deyim onları göle iade ettim sabaha karşı 2 ad ak balık geldi gümüşler işini yaptı ilk ava göre fena sayılmazdı ama doğa harikaydı .avımızı noktaladık çevre temizliğimizi yapıp kalan yemlerle gölü yemledikten sonra ayrıldık telefonun şarjı bitti maalesef sadece gündüz tuttuğumuz balıkların resmini atıyorum herkese ii avlar rastgele...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Sponsored Links