Yalnız Mesajı Göster
Eski 24-08-2006, 06:20   #17
aganta borina borinata
Guest

arkadaşlar balığı saklama konusunda epey tavsiyeler yazmışlar...zaten kuralda bu; balığı elinden geldiğince canlı tut ölüyorsa buza at...

ama şunu söylemeliyim ki rakı muhabbetinden gözlerim doldu...bu yüzden size kendimin şahsen bizzat geliştirdiğim bi yöntemi anlatacağım...diyelim ki balığı suda saklayabileceğiniz hiç bi araç gerece sahip değiliz ve buzun içerisinde ya da soğuk tutabileceğimiz bi tertibatımızda yok işte o zaman bu yöntem devreye giriyor...o balıkları hemen oracıkta yiyin efendim...eğer yerseniz balıklar kesnlikle bayatlamıyor...bunu uzun çalışmalar ve gözlemlerim sonucu tespit ettim...tabi uygun ve sağlıklı bi ortamda ateş yakılması gerekiyor...bu bazan sorun olabiliyor...şu anda bunu aşmaya çalışıyorum çünkü şunu keşfettim ki suşi bize uygun bi yemek türü değil...bi de rakı sorunu var; sıkınca içinden rakı akan portakal yada benzeri bi narenciye türü türetebilirmiyim diye düşünüyorum...ve bunları avlaklarda kısa sürede yetiştirmeyi planlıyorum ( kamu yararına hesabı)...bu konuda çalışmaları ya da fikirleri olan arkadaşların yanıtlarını bekliyorum...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla