Konu: İğneada
Yalnız Mesajı Göster
Eski 26-07-2013, 09:00   #5
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mcoskungs tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hüseyin Abicim çok teşekkür ederim iyi temennilerin için.İnşallah olursa torunların resmini de koyarım buraya Aslında deniz balıkçılığı da çok keyifli zevkli biliyorum.Ama bu mevsimde kıyıdan olta ile çok fazla seçenek yok sanırım.Gölde ise daha iri balık tutma ihtimali var ve oranın gölleri bereketlidir diye duydum ...O nedenle tatlı su diyorum yoksa denizi bende çok seviyorum.Tekrar teşekkür ederim,herkese gönlündeki trofeler nasip olsun.
muhammetçiğim günaydınlar hayırlı cumalar kıyı balıkçılığının tadından yenmez biliyormusun işte ispatını kendin yapmışsın göl veya akar sularda çoğunlukla kıyıdan avlanılır değilmi.birde hani bir deyimimiz vardır ''benim ayağım toprağa bassın kardeşim sözcüğü'' bir zamanlar 7,25 ağaç tekne sahibinin söylüyeceği bir söz değil ama yaşadıklarımı bilsen bu cümlenin ne kadar doğru olduğunu anlarsın.şimdi bu günlerde igneada dediğin yerde avlanmadığım ve de o yörede av potansiyelinin ne kadar verimli olduğunu bilmediğimden bahsedeceğim bilgiler sadece farazi olacaktır.ama şu anlarda mırmırın zamanı hava karardıktan sonra ava çıkmanı tavsiye ederim boru kurdu verimli olacaktır.bulunmuş olduğun yerde yem sorunu yaşarsan sakilde gezerken deniz ile birleşen kayaları kontrol et çanak diye bir canlı vardır oralarda olurmu olmazmı bilemem ama var ise bıçağın ile çıkarttırıp diğer bir oltana ister bütün ister yarım olarak tak ve at beklesin bakalım verim alacakmısın rasgele.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla