Yalnız Mesajı Göster
Eski 26-02-2007, 12:42   #7
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Benim fikrimi sorarsanız yengeçli takımlarda en verimli yöntem gezer kurşunlu tek iğneli beden olduğu için kurşunu alta olan 3 köstekli takımlar için yengeci düşünmemiştim zaten...bu takım avlanan balığın doğasına aykırı olmazmı zaten...yani doğal ortamında yem arayan balık yengeci yerde arar gibi geliyor bana...

Ah Onur'um ah........Çupra denilen balık öyle akıllı ki.......İnşallah yazın birlikte oluruz da, 3 köstekli takımda nasıl yavaş yavaş sana hissettirmeden yengeci yediğini görelim hep beraber....Aşağıdaki linkte benim işyerinden arkadaşların lastik bot ile balık çiftlikleri artafında yaptıkları av var.Mutlaka daha önce seyretmişssindir.Ama konuyu pekiştirmek için buraya kopyalıyorum.Yaklaşık 1,5 metrelik ucu hassas kamış kullanıyorlar.Ve avlanırken takımı suya bırakıp misinayi filan parmakla temas etmeden direkt kamışın ucunu seyrederek avlanıyorlar.Yem yengeç olunca kırıntı balık pek ellemiyor haliyle...Özellikle yazın çok kırıntı balık oluyor....Neyse, kamışın ucu hafif kımıldayınca da tasmalıyorlar.ve sonuç ortada....Velhasıl yengeç ister askıda orta suda-isterse dipde veya azıcık yukarıda bu balık bu yeme b a y ı l ı y o r........yeterki bölgede çupra olsun ve yengeci görsün....

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla