Yalnız Mesajı Göster
Eski 18-10-2006, 04:26   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
kturkol tafarından gönderildi
Erol bey form düzeyli bir sohbet ortamı olması ve katılımcı arkadaşların gönülden bağlı olması nedeniyle bence başarılı olacaktır. karamsar olmamak gerektiği, ancak hiçbir şey yapmadan da durulamayacağı kanısındayım.

İş hayatımdan edindiğim tecrübeyle ödül verme yönteminin tutmayacağı kanısındayım.

Bu konuda anket oluşturup bilgi toplamak ve katılımcıların, ve seyircilerin neler beklediği ve bu beklentilere nasıl ulaşılabileceğine dair bir çalışma yürütürsek daha başarılı olabiliriz.

Forumdan neler bekleniyor? insanlar ne için bu furumu okuyor ve üye oluyor veya olmuyorlar vs. soruların cevapları sonuca ulaşmak için kapıları kolayca açabilir. Nasıl diğerlerinden farklı olunabilir. her forumda yazmazsan izleyemezsin veya en iyiyi yazarsan ödüllendirilirsin gibi bir çok uygulama var. bana inanın bunlar hiç kimseyi çekmez.-)

öncelikle kolay bulunabilmeli ve arkasından beklentilere kesintisiz ve doyurucu cevap verebilmeli. Çoğunluğun beklentisi sadece bu.

kendimden bir örnek vereyim. yıllar sonra balık avlama hevesim hortladı. epey hamlaşmışım bilgi edinmem gerekiyordu. bu foruma ulaşmam yaklaşık bir aylık bir araştırma sürecini aldı. oysa araştırmaya başladığım anda bu siteye ulaşmış olsaydım çok uzun süre önce sizlere kavuşabilecektim. Şu anda bir hafta sonu ava çıkmak için yanıp tutuşuyorum ama henüz bildiğim adam gibi bir avlak yok, teknem ve bildiğim tekne de yok. Birisi gel dese pijamalarımla fırlayıp gideceğim. ayrıca bu foruma ısınmamın en büyük sebeplerinden biri İzmir'den oldukça fazla katılımcının olması. vs.

umarım yukarıda anlattıklarım benim düşüncelerim ve beklentilerim hakkında fikir vermiştir.

işte bu gibi bilgiler izleyici ve katılımcılardan toplanabilir ve analiz edilirse sürekli ve aktif katılımcı sayısında oldukça artış olacağı kanısındayım.

Umarım dünyanın en çok ziyaret edilen forumu olmak hayali seni hiçbir zaman bırakmıyordur.

Ayrıca bu gibi durumlarda yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir kitap önereceğim. Pr.Dr. Arman Kırım Mor İneğin Akıllısı. Arman bey Diğer ineklerden farklı bir inek olunursa (örneğin mor bir inek) bunun başarılabileceğini ve yöntemlerini anlatmaya çalışıyor.
Kıvanç abi çok güzel açıklamışsın olayı ödül için aramıza katılan kişilerin samimiyetine nasıl güvenebiliriz ki? İsteyenler forumdaki yazılayı okuyup beğenip yorum yapmak isteyenler zaten aramıza katılıp bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor. Fakat şöylede bir durum var belki foruma giren kişiler ben acemiyim burdakiler usta ben ezilirim gibi fikirlerede kapılıyor olabilir. Aslında bu çok yanlış herkesin bilmediği öğreneceği çok şey var. Bir zihniyette burdaki bilgilerden faydalanmak fakat kendi bildiklerini kendisine saklamak diye fikir düşünüyorum.
İşin özü insanlara zorla birşey yapmaya zorlamak doğru değil. Buna hakkımızda yok açıkçası. İsteyen aramıza katılır bilgisini paylaşır yada yapılan paylaşımlara yorum yapar bir şekilde aramızda varlığını gösterir.
Yinede mesaj yazmayanların neden yazmadığını öğrenmek isterim sanırım sizlerde bunu istersiniz ayrıntılı bir anket açıp belki üyelerden bilgi alabiliriz.
Başka fikirleri olan varsa bu konuda onlarıda alırsak daha güzel olur kanaatindeyim.

Düzenleme: Siteye ulaşılırlık bence çok yüksek google' da balık veya balıkçılıkla ilgili aramalarında sitemiz genelde ilk 10 site içerisinde çıkıyor.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla