Yalnız Mesajı Göster
Eski 02-09-2008, 11:11   #9
boldshark
Oltacı

sitede yeniyim ve konu hoşuma gitti...açıkçası bu yaz çok bereketsiz geçti, önceki yıllara göre iri ve kaliteli balık bulmak daha zor oldu benim için...

Yaklaşık 16 yıldır zıpkınla dalıyorum ve genlde dalışlarımı Bodrum ve civarında yaparım...

Torba levrek açısından iyidir. Gölköy Cennet Koyu'nda, kafesler varken, çipura, levrek, iri kefal ve iri kofonalar bol miktarda bulunurdu; şu an durum nasıldır bilmiyorum....

Turgutreis'te Tüllüce ve Topan adalarının etrafı oldukça iyi, kıyıda ise, genel olarak marinanın etrafı... akyarlar-Kemer'de (Armonia'nın oralar) fenerin etrafı ve arka tarafı oldukça iyi...4-5 sene önce, 10-12 kiloluk levrek kaçırmıştım. Aspat Dağı'nın etrafı fena değil...

Ancak, belirttiğim gibi bu yaz fazla bir şey yoktu...5 arkadaş Mazı'ya kadar gittik; su temiz, sığ ve derin yerler var, kayalık, otluk, kumluk her türlü zemin var, çok fazla yavru balık var...ancak iri balık yoktu malesef...ilginç doğrusu!

Bodrum civarında, levrek, çipura, yaz aylarında sinarit gibi balıkları bolca bulabileceğimiz yerler bilen arkadaşlar var mı acaba?
Bu arada, İzmir'de de Karaburun ve Ürkmez güzel balık yapıyor, ayrıca Sığacık'ı geçtikten sonra, Teos plajınnın sağ tarafında kalan koyda (Madenci Koyu sanırım), bol miktarda eşkina ve minekop bulunmakta. Urla'da ise, hastanenin bulunduğu adanın doğu tarafında, açığa doğru çaprazında, yaklaşık 18-25 m. derinliklerde kayalar var ve mercan ile sinarit yapıyor...

herkese rastgele

Bu mesaj en son " 02-09-2008 " tarihinde saat 11:19 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
boldshark Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla