Yalnız Mesajı Göster
Eski 02-05-2007, 15:09   #16
Güven ÖZYELDAN
Guest

herkez sizler gibi sağduyulu olsa tüm konular prosedürlere göre yürütülse bu tartışmaların hiç biri olmayacak fakat istenildiği kadar yasa çıksın burası Türkiye kardeşim herkez bir dayı buluyor kendine sen burdan yırt kendini yok yasa varda yok çıkmışta adama veriyorlar 49 yıllığına 5 yıldızlı oteli çalıştırma hakkını her noktası 10 numara tesisin ama bir şey unutulmuş oradaki belediye hala şebeke kanalizasyon sistemine geçmemişki ne olacak bu atıklar evet arıtma var ama cıkan suyu sadece bahçe sulamada kullanabilirsin diyor yönetmelik başka bir yere dökemez temizlik ve içme amaçlı kullanamazsın onlarda suluyorlar bahçeyi ama denizin içindeki bahçeyi tabiki foseptiklerden evlerin atık sularından bahsetmiyorum daha (tabiki arıtmada tüm gün çalışıyorsa )....fabrikalar zaten denecek sözüm yok ne yapsın adamcağızlar 5 milyon dolar veremiyorlarki 500 milyar dolarlık bir tesise arıtma yapsınlarda kurtulsun ortam yada devletim bir el atıpta esnafa daha birkaç sene öncesine kadar izmir yeşildereden ölüm akıyordu denize deri fabrikalarından şimdi kaldırıldı fabrikalar ama ordan ölüm akmaya devam ediyor görmüyormu şahıslar ama ne gerek varki gözler boyandı nasıl olsa körfez temizlendi dendi örnekler alındı arıtma yapıldı kurtuldu peki arkadaşlar bir hafta sonu bundan sanırım 5-6 ay kadar önce izmiri sel götürmüştü haldun kardeşimle birlikte sübye avlayalım hemde iki sohbet ederiz diye aldık takımları güzelyalıya cıktık bir gün öncesinden şiddetli bir yağmur görmüş izmir ve bunu kaldıramayan arıtmanın tüm kapaklayı acılmış ve körfezi inanılmaz bir pislik özellikle insan dışkısı ve fare cesetleri ile dolu halde gördük nerde körfezin temizliği valla kefaller ve levrekler bayram etmişlerdir bu pislikten sanırım...çiflikler aynı kefedeler al birini vur ötekine yasa cıkmış kıyılar kurtuluyormuş bodrum güvercinlik kıyıya 10 mtre hala çiftlikler karaburun karareis hala 10 mtre kıyıya karaburun balıklı ovadan itibaren hala kıyıya 10 mtre olan çiftlikler duruyor hani yasa nerde hani kapatılıyordu.....ben karşı değilim hiç birisine de gerektiği yerde gerektiği gibi çalışsın çalıştırılsın ben razıyım arkadaş ekonomiye ordada fayda sağlar zor da değil ama zihniyet ortada otel şebeke tesisine, fabrika arıtma tesisine para kaçıracak ne gerek varki çiflikler içinde geçerli bu açıkta rüzgar ve dalga kıyısal bölüme göre daha sert tabiki kafesler değişecek kıyıdaki gibi adımını atıp geçemeyeceksin orada yunus fok kaplumbağa tehlikesi daha fazla orada buna göre tedbir alacaksın caksın ceksin diye devam ediyor tabiki bunlar maliyet ne gerek varki olduğu yerde duruyor işte kimse sormuyor nasıl olsa.... yok arkadaş doğaya kim zarar veriyorsa kaldırılacak ister para kazandırsın isterse altın herşey para değil.... para kazanılacak diye ben denizdeki isparozumu kaybetmek istemiyorum....
  Alıntı Yaparak Cevapla