Yalnız Mesajı Göster
Eski 23-10-2012, 23:06   #4
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Mehmet kardeş başına böyle bir olay geldiği için öncelikle geçmiş olsun.Aldığın ürünü 1 ay içerisinde geri iade edip parasını alma hakkın var.ham hum kem küm ederlerse tüketici haklarına müracaat edeceğini bildirirsen mutlaka gereken ilgi gösterilecektir.Garanti kapsamında değiştirilen malzemeler orjinali olmalı.uyduruk malzeme kullanılmışsa,o tamir edilirken başka yerlere zarar verilmişse ürünün değiştirilmesini isteme hakkında var.
internet üzerinden satış yapan firmaların hepsi aynı değil.sipariş verdiğim bir makina ellerinde olmadığı halde sitede var gözüküyordu.fiyatı 32 tl idi.başka sitelerde aynı makina 50-55 tl civarındaydı."tedarik edilme sürecinde" gibi mazeretlerle beni 5-6 gün oyaladılar öbür siparişlerimi göndermişlerdi."paranızı iade edelim" önerisinde bulundular olmaz dedim.bir üst modelini aynı fiyata verelim dediler kabul etmedim.10 gün kadar sonra makina elime geldiğinde içinde irsaliyesini unutmuşlar 51,50 tl yazıyordu.siteden de hala o makinayı kaldırmamışlardı.bende aynı makinadan 3 tane daha sipariş verdim (tabii 32 tl den) firmadan yetkil bir kişi arayarak "abi 50 küsürliraya alıp 32 tl ye size bir adet yollamıştık 3 adet daha istemektesiniz elimizde böyle bir makina yok "dediğinde "sitenizde hala bu makina gözükmekte anlamam ben makinadan memnunum 3 tane daha isterim" dedim bu arada sitedeki makinayı da takip etmekteydim.anında makina siteden kaldırıldı,banada üst modelinden 3 tane gönderdiler.hatalarını anlamışlardı ama ben 128 tl ye 200 tl lik alışveriş yapmıştım.TÜKETİCİ OLARAK HAKLARIMIZI SONUNA KADAR SAVUNMALIYIZ.

rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla