Yalnız Mesajı Göster
Eski 06-11-2011, 10:12   #28
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

2004 yılı ,ağustos ayı ,gece saat 02 sıraları,hava bulutlu,arada bir dolunay kendini gösteriyor.buluda girdiğinde zifiri karanlık.Kızılırmakta Akşam hava kararırken attığımız yayın oltalarını kontrol ediyorum.şıp şıp şıp bir kurbağa suyun üzerinde koşuyor.elimde ellambası var ama balıklar ürkmesin diye pek yakmak istemiyorum.sesten anladığım kadarı ile kurbağa benden tarafa gelmekte.sudan çıktı ayağıma çarpıp geçti.aklımdan "körmüsün be azkalsın üstüme çıkacaktın"diye geçirdim.aynı anda "haşşşşşşşş" diye sudan, büyük bir şeyin çıktığını hissettim.ellambasını yaktım ve korkudan elimden lambayı düşürmüşüm.1.5 metreden büyük bir yayın hızla sudan çıkarak bacağıma çarptı.dedim ya aniden sudan çıktığı için müthiş korkmuş elimden lambayı düşürmüştüm.hava öyle karanlık ki önümü göremiyorum.bir iki çırpındıktan sonra tekrar suya giren bir ses duydum.koca balık suya geri dönmüş bense korkudan balığın üstüne ayağımı bile basamamıştım.bu anlattıklarım birkaç saniyede oldu bitti.oltalara bile bakmadan arabanın yanına döndüm.patır patır atan kalbimi su içerek biraz sakinleştirdikten sonra başladım ağlanacak halime gülmeye. o güne kadar oltayla o büyüklükte bir balığı yakalayamamışsın, o ayağına kadar gelmiş sen korkup balığa bırak el değmeyi ayağını basamamışsın.Vay be ne korkak adammışım ben.bilmem sizde aynı şeyi yaparmıydınız sudan bir balık çıkıp pat diye ayağınıza çarpsa korkmazmıydınız?
Tüm dostlara Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla