Yalnız Mesajı Göster
Eski 03-03-2007, 11:01   #26
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Bundan 3 yıl kadar önce, Adana baraj gölü üzerinde bulunan İt adası denilen yerde 11 adet olta ile 3 kişi balık avlamaya başladık, gittimiz saat 19:00 filandı daha 1 saat geçmeden 1 kğ bir sazan çektik, daha sonra gece 23:30 a kadar filan boş boş bekledik, bu arada çevredeki gazinoların sesi iyice açılmaya başlamıştı, neyse muhabbet de geceye doğru azalmıştı, arkadaşlardan bir tanesi uyumaya başladı, diğeride uykusunu açmak için olta alarak 25-30 metre kadar ilereiye gitti, bende sandelyemde oturup 3 no iğne ile elimde misina balık vurmasını bekledim, saat 03:00 filan olmuştu, dalmışım tabii.. elimdeki oltaya birşey öyle bir asıldı ki "taaak" misininanın tahtası elimden düştü.. kenar çamur tahtayı almak için 30 sn mücadele ettim, aldım sonunda, asıldım ağır birşey var, biraz boşluk verdim ip gidiyor, tekrar asıldım, yine sağlam bir asılma, sonra ağırlık kayboldu kendi kendime kaçırdım diye sinirlenmeye başladım, baktım olta boş geliyor, anladım ki büyük bir sazan kafa atıp iğneden kurtulmuş, çünkü iğne küçüktü ve büyük bir sazanın kafa atmasıyla rahatlıkla çıkacak cinstenti.. Misinayı çekip iğneye batığımda resmen iğne düzleşmiş kanca halinden eser yoktu..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla