Yalnız Mesajı Göster
Eski 14-05-2012, 15:36   #6
CEMAKO
Tayfa

Alıntı:
Ahmet TARİH tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cem kardeş balıklardan önce cesaretin için tebrikte bulunmak istiyorum. Oralarda durum nasıl bilemiyorum ama deniz suyu buralarda cam gibi kesiyor, değil girmek el sokmam bile cesaret istiyor.
Ayrıca balıklarda çok güzel. Levrek ustayı anlıyor ona geliyor demekki. Bizede nasip olacakmı şu levrek bilmiyorum. Bu sarpayı nasıl vurdun kardeşim. Bu balık zıpkını gördümmü turbo takıp kaçıyor. Ama senin zıpkında da turbo var galiba delmiş geçmiş karnını. Birde biraz daha detay versen olurmu üstat. Mesela kaç metre suda avlandın. Agaşonmu yaptın baskın tekniğimi uyguladın. Dip kummu yoksa kayalıkmıydı.
Kardeşim sezonu açtığına sevindim. Güzelde bir av olmuş. Artık bol levrekli paylaşımlarını bekliyoruz. Gerçi mevsimi geçiyor heralde artık ama.
Ahmet kardeşim teşekkür ederim. Bizim buralarda 5mm elbise ile suya giriyorum inan üşümüyorum ama canlı varlığı bu sene çok güzel çok fazla yavru balık ve gümüş balığı sürülerine denk geliyorum Bu sene havaların çok rüzgarlı olması sebebi ile profesyonel balıkçı tekneleri tarafından av sezonu iyi av yapılamadığından yavru balıklarda artış var. Bahar ayı olması sebebi ile tabiatın uyanması sebebi ile organizmalar dolayısı ile su biraz bulanık (Bu durum benim işime geliyor açıkçası), Tüfeğin üzerindeki lastiğin kaplinlerini kırıp 3'şer santim kısaltıp mafsallı palamut taktım gererken beni zorluyor ama performansı iyi oldu Sarpa zaten bunu ispatlıyor. Ben sığ suda avlanırım hep at-çek'de hep de zıpkında suyun derinliği 1,5 metreyi geçmez ama dip yapısı orman şeklinde siyah yosun aralarında kum zeminler vardır levrek-çupra buraları çok sever (Derin dalışlara kesinlikle gerek yok) dip yapısı sayesinde yosunların arasından geçince levrekler genellikle bu kumluk meralarda oluyor agaşon yapmadan palet bile çırpmadan el yardımı ile yanlarına yaklaşıp (Tabii onlarda meraktan bana yaklaşıyor) atışımı yapıyorum. Benim nasibime düşen bu levrek gruptaki en küçüklerinden di ve kıyıya yaklaşık olarak 50(Elli) metre uzaklıkta

Alıntı:
dogukan1997 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ellerine sağlık abi afiyet olsun . Sevgi ve saygılarımla rastgele.
Doğukan teşekkür ederim sanada nasib olsun inşallah

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cem,Aslında en güzelini sen yapıyorsun.En azından su altı dünyasını keşfetme imkanını yakalıyorsun.Hemde tavalıklar çıkıyor.Bu güzel paylaşımın için teşekkürler.Afiyet olsunlar..
Süleyman Abi çok teşekkür ederim gerçekten su altı dünyası çok güzel görüntülerle dolu senin uskumrulara da hayran olmamak elde değil onlarıda özlemedim dersem yalan olur

Alıntı:
TUĞYAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cem kardeşim bende bu hafta açacaktım ama nasip olmadı haftaya inşallah rasgelsin eline sağlık
İnşallah sende bundan çok daha iyi paylaşımlar yaparsın