Yalnız Mesajı Göster
Eski 22-08-2006, 19:24   #7
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Aman yanlış anlama olmasın...

Aman üstadım sakın yanlış anlama olmasın.Yazdıklarım saygısızlık gelmesin.Ben sadece izlenimlerimi anlattım.Üstadım,gerçektende ben ve ekibim sülünezi yem bulamayınca çaresizlikten alırız.En tazesini alıp kullansan dahi biliyorsun isparozlar canına okuyor.At çek-yemle-bir daha at çek, velhasıl çok yorucu oluyor değilmi ? Ama madya ve yengeç daha garantili olduğunu düşünüyorum.Üçlü takıma tam iğnelik mamun bulsan taksan daha iyi değilmi hocam? Vallahi aynı takıma daha küçük iğneye takıyorum sülünezi ve fırlatıyorum kamışı.Makaranın ağzını kapatım daha boşluğu almadan küçükler atmaca gibi sülünezi temizleyip adeta iğneyi bir de yalıyorlar.Sayın hocam 15,08,2006 da daha yeni gerence tarafına gittik.Adam başı 10 ytl verip narlıdere'den bir patlak mamun aldık.Gittiğimz yerde bizden önce gelen 3-4 genç arkadaş vardı ve herbiri ikişer kargı sallıyorlar ve yem olarak da sülünez kullanıyorlardı.Velhasıl öğlen sıcak basınca giderken ellerinde kalan 10-15 sülünezi atmaya kıyamadılar herhelde ve yanımıza gelip bize verdiler.Sorduğumda hiç birinin bir iki küçük isparoz dışında bir şey alamadıklarını öğrendim.Ve gençlerden birisi abi balıklarına bakabilirmiyiz dedi.Bende su içinde duran tel livarı çektim ve gösterdim.Gençlerin gözleri adeta yerinden fırladı.Abi ne yem kullanıyorsun diye sorduklarında,mamun kutusunu açıp gösterdim.Onlar adam başı 100 sülünez alıp bizden önce geldiler ve adam gibi bir şey almadan gittiler.Şimdi bizim tuttuğumuz çupraları görmeseler gittiklerinde abi kesat bir av dı,tık olmadı deyicekler.
Sayın hocam tekrar ifade ediyorum:Amacım kimsenin kullandığı tekniğe ve yeme laf atmak değil.Eğer böyle anlaşıldı isem özür dilerim.Sadece sülünezin yumuşak bir yem olduğunu ve kıyıdan küçük balık çok olduğunda verim almanın çok zor olduğunu ifade etmek istemişdim. Bilmem anlatabildim mi ?
  Alıntı Yaparak Cevapla