Yalnız Mesajı Göster
Eski 08-07-2008, 12:19   #2
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Sicim konusu iyi akıl edilmiş. Benzer bir olayı ben takımlar için tatile gittiğimde uyguluyorum. Daha önce bahsettiğim karides sosu içinde tutuyorum takımları. muhtemelen etkili de oluyor. Ancak sicim konusu daha akıllıca.
Boncuk konusuna gelince de; Biz sürekli olarak misina'nın ne kadar ince olursa balığa o kadar az görüneceğinden bahsediyoruz. Hatta Levrek ve lüfer misina'yı gördüğü an bir yokluyor ve teğet geçiyor. Burada boncuk konusunda bir terslik söz konusu bana göre.
Benim bildiğim kadarıyle; bu tür düzenekler sabit yemlerde oltanın bir tuzak olduğunu belli ediyor.
Ancak denemekte de fayda var diye düşünüyorum.

Tekne ile açılıyorsan; bu başlıkta verdiğim yem değerlendirme işlemini kesinlikle tavsiye ederim. Bir avuç karides ve sarımsak içine kurt şeklinde doğranarak elde edilen kurt-karides yöntemini. Gelsin mercanlar
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Saygılar

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 08-07-2008 " tarihinde saat 12:23 itibariyle xnode tarafından düzenlenmiştir....
xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla