Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-12-2005, 07:24   #10
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Alıntı:
hudutt tafarından gönderildi
Uzman; balıkların acı hissetme duygusu yoktur bu yaradılışlarından gelir ve sen bunu yapıyorsun çünkü sen balığa acıdığın için dir diye düşünüyorum tabi kendi kendilerine ölmeleri benim açımdan daha huzur verici ...
Balıkların acı çekip çekmediklerini bilmiyordum doğrusu ama basit bir araştırma yapayım dedim. Pek sonuç aldığım da söylenemez ama, Linki burada vermemde sanırım sorun olmayacak bir sitede (Türk Deniz Kuvvetleri Sitesi) inceleme yaparken cümle arasında bu konuya dair bir ifade gördüm. Bilginize sunmak istedim.
Saygılarımla

ALINTI

Balık avlama, kesinlikle balık öldürme değildir.Her amatör balıkçı balıklara karşı derin bir sevgi duymalıdır.Yenemeyecek kadar küçük, ya da sofra için elverişsiz balıklar oltaya takıldıkları zaman fazla zedelemeden iğneden kurtarılmalı ve özenle yeniden suya bırakılmalıdır.Böylece hem canlı bir varlığa gereksiz acı çektirmemiş, hem de doğanın dengesine zarar vermemiş oluruz.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ALINTI

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

sitesinde;

"Yalnızca balık yiyenlerin çıkış noktaları, balıkların öteki hayvanlar gibi sinir sistemlerinin olmadığı düşüncesine olan inanç. Yani sinir sistemleri olmadığı için acı çekmedikleri düşünülüyor ve bu yüzden de öteki canlılardan ayrı tutulup yeniyor. Ayrıca balıkların besin değeri oldukça yüksek. Büyüklerimiz, "Balığın içinde fosfor olduğunu, bunun da beynimiz için çok yararlı bir madde olduğunu," sık sık söyleyerek, balık yememizi önerirler. Ama son zamanlarda balıklar üzerine yapılan araştırmalar onların da acı çektiğini gösteriyor."

metni de bulduklarım arasındadır.

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.

Bu mesaj en son " 12-12-2005 " tarihinde saat 07:40 itibariyle uzman tarafından düzenlenmiştir....
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla