Yalnız Mesajı Göster
Eski 21-03-2008, 13:32   #1
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

Varsayılan Ben de artık hobiciyim.

Madem balığa gidemiyorum, balık bana gelsin bari diyerek ilk akvaryumumu kurdum.Şaka bi yana,aslında bayadır aklımdaydı ama, fırsatım olunca uygulamaya geçirdim.Balıkları seviyorum napim
Geçelim ayrıntılara:
-Piyasa araştırması sonucunda 100*40*50(yükseklik) 6mm. camdan tank aldım(80 ytl-daha ucuzu eminim yoktur)
-Bu ebatlardaki tank için 6 mm. cam biraz riskli olduğundan tabana ve üste kayıt-kuşak yapıp sağlamlaştırdım.
-Akvaryumu koymak için demirciye porfilden sehpa yaptırdım(50 ytl tanıdık fiyatı ! güya.. )
-Almışken bir kere alıyım rahat ediyim mantığı ile,kaliteli bir marka olduğunu öğrendiğim TetraTec ex 700 dış filtre aldım(120 ytl-eminim bunun altına da bulmak zor..)
-Minikler üşümesin diye Eheim Jager ısıtıcı 220 W 'lık(40 ytl)
-20 kg.kum(10 ytl)
-10 kg lav kayası (5 ytl)bunu parçalayıp kullandım.
-2 ad. beyaz mercan(3 ytl/ad.)
-1 ad. hindistan cevizi kabuğundan mağara(3 ytl)
-Balıklar 9 ad. sarı prenses(2,5-3 cm.)1 ad.kobalt mavi(3 cm) 1 ad. vatoz
yani toplamda aşağı yukarı bana 350 ytl ye maloldu.Fiyatları,ilgilenen ya da akvaryum kurmak isteyen arkadaşlara referans olabilir diye bilerek verdim.
Keratalar yaklaşık 1 aydır yüzmekteler.Yaklaşık 1'er cm büyüdüler.Biraz daha büyüdükten sonra cinsiyetlerine bakıp 1erkek 5dişi olacak şekilde ayıracağım.Bu şekilde üremelerini de planlıyorum.Akşam işten geldiğimi anlayıp hemen ortaya çıkışlarını,yem yemelerini,daracık yerlerden geçip kumu kazmalarını izlemek çook keyif verici..
Yakın zamanda da fotoğraflarını eklerim.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links