Yalnız Mesajı Göster
Eski 28-10-2010, 00:23   #30
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim.
Ömer abi evet organizasyonda tanışmıştık ama bir daha birlikte bir araya gelip bir çay içmek nasip olmadı, ki sanırım şu işlerimiz biraz yavaşlasa ( yani pazar mesaileri dursa) onuda yapabiliriz ama bu tempoda kendime vakit ayıramıyorum malesef.Nasip diyelim.
Balıklar konusunda tek birisini tanıyorum oda İbrahim kardeşimiz.
Tecrübesi bayagı büyük bana göre.
Ve yardımlaşma isteği tecrübesinden de büyük
Akvaryumu Bornova'dan aldım abi hazır.
Bornova'da pazar yerinin orada Tansaş var. Onun altında bodrum gibi bir yerde üretiyor bir abimiz ve işçiliğide 10 numara.
150(boy)x50(en)x65(yükseklik) ölçülerinde ve 487 litre civarı.
Kapaklarıda hazır yani anlayacağın.
Cam kalınlığı da 10 cm.
Fakat ben birde kendim camcıda yaptırdım sizin istediğiniz ölçülere yakın.
125x40x50 ölçülerinde ve 250 litre.
Onu 8 cm camdan yaptık ve ustaca olmasada gayette sağlıklı ve sağlam oldu.
Tek sıkıntı kapak ama onuda bir pecrenenin sineklik kısmı ile kapattım şimdilik, balıklar atlamasın dışarı diye
Marangozlar yapıyorlar mdf den, istersen bir araştır.
Konum olarak akvaryum pencerenin önünde ama yazın sadece sabahları 1-2 saat güneş görüyordu ve o pencereyide strafor ile kapattım dediğin gibi
Yosun ve suyun yeşillenmesi olayına gelince, yosun bu balıklarda istenilen birşey, keşke kayalarım yosun tutsa
Camda yosun istemiyorum diye zaten mıknatıslı bir silecek aldım ve gayettte başarılı, işimi görüyor fazlasıyla.
Haftada bir kez 80-100 litre civarı su değişimi yapıyorum ve sadece klor kırıcı ve tuz kullanıyorum bu değişimde.(Seachem-Safe ve Doğal kaya tuzu )
Yapabileceğim herhangi birşey olursa elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım abi haberin olsun.

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla