Yalnız Mesajı Göster
Eski 27-12-2012, 10:57   #10
speed0972
Oltacı

Sevgili Arkadaşlar, Uç misina düğümü ve Sürgülü düğüm videolarını izleyen bazı dostların bizden köstek bağlama yöntemlerinide anlatan bir video istemişlerdi,o zaman verdiğimiz sözü ancak şimdi yerine getirebildim.

Elimden geldiğince,dilim döndüğü kadar ben iki tane birbirinden farklı yöntemden bahsettim ;

İlk yöntem pratik ve kolay bir yöntemdir, bu yöntemdeki kasagözü düğümünden sonra atılan hırsız kolun uzunluğunu 30-35 cm tutup dört sarımlı düğümü öyle atın diğer kollar için atılacak düğüm mesafelerinide 20-25 cm tutun.

İkinci yöntem benim devamlı kullandığım yöntemdir,oldukça güvenilir bir köstek bağlama yöntemidir.Burada kol boylarını 12-15 cm yapıyorum,fırdöndüyle ilk iğne arasını 25-30 cm olacak şekilde kösteğe kasagözü düğümü atıyorum,son iğneyle iskandil arasındaki mesafeyide hemen hemen bu kadar yapıyorum.

Tabi bu mesafeleri ve uzunlukları her arkadaşımız kendi bölgesindeki avlanma yöntemine ve hedef ava göre uzatıp kısaltmalıdır.

Köstek ve kol misinalrınızı %100 FC.misinalardan tercih ediniz,ince takımın en avcı takım olduğunu unutmayınız bizim köstek ve kollarda kullandığımız misina kalınlıkları aynıdır .Ben en büyük Çupramı 0,18mm kalınlığındaki misinayla almıştım.

Bu videolar,Amatör balıkçılığa yeni gönül vermiş arkadaşlara faydalı olması için hazırlanmıştır,bu işe bizden daha vakıf abi ve kardeşlerimizin izniyle,oltanızın ucundaki coşku hiç eksik olmasın ,rastgele

KÖSTEK BAĞLAMA YÖNTEMİ -1

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

KÖSTEK BAĞLAMA YÖNTEMİ -2

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Anlatım alıntı olup bilgi amacıyla paylaşıldı....
speed0972 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla