Yalnız Mesajı Göster
Eski 20-12-2010, 08:26   #1
Salih Reis
Kaptan

Salih Reis kullanıcısının avatarı

Varsayılan Tekneme gelen özel misafir

Geçen hafta sonu yaşanan fırtına sonrası limandaki tekneye bir göz atmak için gittim. İplerini sağlamladım içindeki suyu atmak için sintine pompasını çalıştırmak için akünün bulunduğu kasayı açtığımda bir hareket fark ettim. Biraz tekne içinde inceleme yaptım kablolar kemirilmiş, süngerler parçalanmış ve küçük pislikler görünce tamam bir misafirimiz var yandık dedim, ancak hemen dönmem gerektiği için birkaç noktaya fare zehiri bırakıp bir hafta sonraya öteleyip eve döndüm.

Bu hafta sonu C.tesi günü ölmüştür umuduyla tekneye gittim ama ne göreyim teknede kemirilmemiş ne yastık kalmış ne bayrak ne de kablo

Tek tek teknenin tüm farş tahtalarını söktüm ne varsa karaya çıkartım anlayacağınız misafirin kaçacak bir yeri kalmadı, benim berenin içine ne kadar elyaf sünger varsa doldurmuş bir güzel kendine malikane yapmış herhalde doğurma hazırlıkları yapıyordu ama nasip olmadı göz göze geldik ben fındık faresi beklerden yaklaşık 20 cm büyüklüğünde bir fare ikimizden biri bu teknede fazla dedim, bir tahta ile sıkıştırıp etkisiz hale getirdikten sonra civardaki kedilere ikram ettim ama balık yemeye alışan kediler yemediler
Sonra aldım elime bezi bütün tekneyi sil, tüm tahtaları yıka, kemirilen minderleri, bayrakları, bidonları derken teknede büyük temizlik yaptım, yaklaşık 3 saat vaktimi alda ama tekne oldu tertemiz, umarım bundan sonra nereden geldiği belli olmayan misafirler ziyaret etmezler

teknenin uygun köşelerine mumblok fare zehiri bırakmakta fayda var aklımızda bulunsun

Bu mesaj en son " 20-12-2010 " tarihinde saat 08:33 itibariyle Salih Reis tarafından düzenlenmiştir....
Salih Reis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links