Yalnız Mesajı Göster
Eski 30-08-2007, 12:57   #7
GevrekLevrek:)
Oltacı

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Arkadaşlar tatlısu raporunda yazdığım gibi bir saatlik uykudan sonra 5 kişilik ekibimizle 05 te şile limanında 7.5 mt.lik 45 beygirlik listerle donatılmış yenice bir teknede bulduk kendimizi.Bİzle birlikte 10 kadar tekne ile yol aldık amacımız 1 saatlik mesafedeki levrek merasını yoklayıp lüfer ve palamuda çalışmaktı.Limanın dışına çıkınca 1 mt.lik kaba ölü dalgalar patlamayan afyonumuzu bir güzel patlattı.Rapala x-rap ve yozuri tobimaru serisi uskumru ve hamsi taklidi yemlerimizi arasıra değiştirerek bol bol gezdirdik ama nafile telefon ile diğer tekneleri aradık sonuç aynı, bari sallanacağımız kadar sallandık istavrite bakalım fikri ortaya atılınca açıktaki bir dubaya bağlanıp el yapımı beyaz iğne ,yeşil floşlu çapariler ile 1 saatte 4 kg kadar kraça aldık balıklar tam geliyor ,boylarıda büyümüyordu.Demek aradığımız kaçaklar için daha erkendi şu günler.Zargane denemesindende bir şey çıkmayınca limana dönüşe geçtik.Palamut çaparisi de sonuç vermemişti.Artık haftaya inşallah.
Şile şu anda biraz zayıf hocam, ama Eylül'ün ortalarına dogru iyice balık yapmaya başlıyacağını umuyorum. Ben çaparileri yaptırmaya başladım. Hem palamut, torik hemde çinekop için. Ben Şile taraflarını bayağı iyi bilirim ama senin bahsettiğin levrek merasını bilmiyorum. Nerede hocam bu mera?