Yalnız Mesajı Göster
Eski 07-05-2006, 23:50   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Bizim anıl internet faturasını ödemeyi unutmuş 1-2 gün internetsiz kalıcak iş başa düştü ben anlatıyorum.
Geçtiğimiz ekim ayı bir pazar günü hava adeta temmuz ortasındaki gibi alev alev.Öğlenden sonra 2 suları tekneyle açılıp uskumru yakalamaya gittik. Anılla ben sıkıldık uskumru olmayınca kanalda 50 metrede dip oltası atmaya başladık oltayı dibe indirene kadar 2-3 dakika geçiyor o arada yemek yiyorduk. Dipte bolca gopez,ısparoz vardı sürekli at çek yapıyorduk gopezler 2 li 2li atlıyordu oltaya. Aradan 1 saat kadar geçti akıntı yönü değişti zokalar teknenin altına doğru gittiğinden dolayı uskumrucular teknenin sağ tarafından sol tarafına geçiceklerdi. biz mecburen sağ tarafa geçmek zorundaydık takımı topladım misinanın dolaşmaması için diğer taraftan yemsiz şekilde dibe salladım misinanın tamamı suya indiğinde yerimi değiştirdim oltayı çekmeye başladım orta suda aniden bir ağırlık oldu ben allah allah bu ne derken uskumrudur o dediler bende oflaya poflaya çekmeye başladım gerçekten iyi direnç gösteriyordu ve misinayı gezdirdikçe gezdiriyordu uskumru sonunda suyun üstüne çıktı ama teknenin 10 metre ilerisinde bende karadan balık çeker gibi çekmeye başladım bu arada uskumru dahada çıldırdı bir dibe bir sağa bir sola geziyordu tam dibime kadar geldi artık tekneye almak için 1 karış kalmıştı o anda çat dedi misina elimde kaldı birden boğazım düğümlendi ağlamaklı oldum tabi misinaya içimden basıyorum küfürü ama giden geri gelmez tabiki. Hala o uskumru yüzünden dalga geçerler benimle ama olsun bunlar olmasa işin tadı olmaz

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla