Yalnız Mesajı Göster
Eski 26-02-2008, 10:24   #26
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Teaser tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Abim No:4 olarak başladığınız sayfadaki Jig’lerden geçen günlerde alışveriş yaptığım mağazaya gelince dayanamayıp Pelican marka 2 adet farklı model jig alıverdim.Bunları alırken düşüncem kıyıdan 1- ağır olup uzak atışlara elverişli olmaları 2- önlerine ufak boy başka bir sahte silikon ,kurt (kendi yapımım tube tarzı) veya iri iğneli tüylü çapari koyarak balıkları kıskandırmak idi.Şimdi sizin anlattığınız konuda bu elimde bulunan Jig’ler tekneden kullanılıyor imiş.Ben sizden bu konuda bir yardım istiyorum.Bu jigler karadan da kullanılabilir mi ? Veya bunlarla ne yapılabilir? Modelleri aşağıya yazıyorum.
1- Pelican Jig Master markalı 11 cm. boyunda 80 gr ağırlığında sırtı maviden karına doğru gümüş rengi olan sardalye sahtesi ( aynı sayfadaki sol baştan 2. model ağırlık merkezi ortada)
2- Pelican Eye Fish markalı 14 cm. boyunda 110 gr. ağırlığında sırtı kırmızıdan karına doğru turuncuya dönen ve sırtında uskumru gibi deseni olan fakat gözleri çok iri bir balık sahtesi ( aynı sayfadaki sol başta olan göz farklı sadece ve ağırlık merkezi kuyruğa yakın)
Sevgili Nedim,karadan ancak at-çek tarzı ile bir uygulaması mümkündür,ancak jige yaptırılmak istenen hareket farklıdır.Yine de denemek istersen aklıma şöyle bir yol geliyor;
Öncelikle takımı kullanacağın derinliği bilmen gerekiyor,buna bağlı olarak kırtasiyelerde satılan lastik küçük toplardan alıp derinliğe orantılı olarak jig ile bedenin arasına bırakacağın kalama kadar misina montajını yapabilirsin.Lastik topun hacmi 80 gr jigini kaldırabilir ebatta olması gerekir.Lastik topun ortasından geçireceğin krom bir tel işini görecektir.
Kıyından ancak bir şekilde tekniğine uygun kullanımı mümkündür,o da atacağın yerden direk derin suya inen bir yamaç-yar var ise,umarım yardımcı olabilmişimdir,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla