Yalnız Mesajı Göster
Eski 26-02-2007, 16:04   #9
mufi
Guest

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
İshak Abi kesinlikle katılıyorum, ne yazık ki çevrede insanlıktan nasibini almamış kişi sayısı çok fazla .

Muvaffak Abi senin de cam şişe konusundaki yorumuna katılmıyorum. Özellikle dalışlarda çok cam şişe ile karşılaştım, ama daha bir tanesinin de ne balıklara ne de ahtapotlara yuva olduğunu görmedim. Ayrıca cam şişeleri kırılınca gerçekten tehlikeli oluyor. Bir de benim anlam veremediğim bir huy var insanımızda: İşi biten cam şişeyi bütün olarak da atmıyor, illa ki en ayakaltı yerde kırıyor birileri bassın da ayağını kessin diye ...
Mert im ben de zaten arkadaşların senin gibi görüşlerini yazmasını istedim.. Marmariste yaşadıgım dönemde malum yerliside yabancısıda sahillerde bira şişelerini denize atardı.. yaz boyunca bende gözlük+snorkel ile 1/2m.lik sularda gezerken dipte yatan saglam bira şişelerini içinde resmen ahtapot gördüm. ama ufak tabii. bir çogunda da yavru kaya balıkları girip çıkardı..
bu konu orada da konuşulmuştu..be aslında tarafsız kaldım zira 2 olay var .1,si sonuçta bu çöp+artık+denize ait olmıyan birşey,,mesela si amerika gibi bir ülke ve diğerleri okyanusta hurda gemi batırıyor balıklara yuva olsun diye..oda denize ait bir şey degil..bu konuyu zaman zaman konuşurduk.2,si baktıgın zaman bazı canlılarayuva vazifeside görüyor..??
  Alıntı Yaparak Cevapla