Yalnız Mesajı Göster
Eski 28-01-2012, 17:58   #4
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ben ve deniz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
mesut abi ryobi ecusima 8000 vi almayı düşünüyorum ama birtürlü güvenemiyorum makineye ...
Makineden istediğim 6 kg lık balık geldiğinde kolay karaya çeksin balığı ben levrek tutuyorum yemli malum denizden ne cıkacağı belli olmaz 2 kglık balık ıcın atarsın 6 kg gelır yada 7 kg kolayca karaya alsın balığı yani bu makina 7 kg lık balığı alırmı karaya yani zorlanmadan sen hangi avlarda kullanıyorsun bu makineyi...

bence ferman abim kamışı boşwer tekneden en iyisi el oltasıyla tutmak o balık kafa ata ata geliyorya onu hıssetdıosun elınde bence el oltası kullan derim ben kıyıdan bile bazen el oltasıyla tutuyorum zaten levrek kıyıda
6 kiloluk balığı çekmeyi bildikten sonra 8000vi nin çekebileceğini düşünüyorum fakat balığın tam direnme noktalarında yüklenirseniz eğer elinizdeki makina okuma salina da olsa zorlanacaktır.
El oltasının zate değişmez özelliği kolunuzun ve misinanızın gücü kadar çekebilirliği olmasıdır. Gerekli uzaklığa atabilirim tuzaklama sistemim kamışla yapılacaktan daha iyidir diyorsanız el oltasından asla vazgeçmemenizi öneririm
Genç kardeşim tecrübelere açık olduğunun farkındayım umarım yakın zamanda tecrübe eder bize bu bilgilerle gelirsin..
Görüşmek üzere.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla