Yalnız Mesajı Göster
Eski 21-01-2008, 07:05   #2
ugurdumlu
Oltacı

marinadan denize acilirken sehir merkezinin denizden gorunusu..

sehir merkezinden 6-7 mil kadar aciga ciktik scalop bizdeki shell kabugu icin daldik burada cok degerli ve populer deniz urunu benimde favorilerim arasinda daha sonrasinda olta ile avlandik iki tane snapper yakaladik bir tane kopek baliginin atladigina sahit olduk galiba bronze whale shark'ti

scalop icin daldigimiz yerdeki.demirlemis diger tekneler bircogu tuplu dalis yapiyordu bizden baska serbest dalan diger dalis arkadasimiz brandon ailesi ve diger birkac dalis arkadasi ile geldi brandon kucuk teknesinin moturunu degistirmis eskisi 200 hp gucundeki yamaha motoru 350 hp lik yeni model yamaha ile degistirmis denizlerin efendisi gibi seyir yapiyordu gormenizi isterdim dogrusu..

scalop

olta ile yakaladigimiz snapper daha sonra benzer boyda bir tane daha yakaladik..

pazar gunu dalis icin tairu'ya gittim yine aciktaki alderman adalar gurubunun cevresindeki reeflere baktik gordugum birkac 10-15 kg luk akyalara atis yapmadim artik daha buyuk akyalar avlamak icin daha secici avlanma karari aldim yanimda misafir olarak gelen turk arkadasim rahid icin 15 kg ustu bir akya vurdum rick'te yine benzer boyda bir akya vurdu daha sonra crayfish icin daldik (bocek) bir tane buyuk boy farkli tur olan pekos isimli bocek,bir tane normal cray fish,birde karavida denk geldi burada cok nadir rastlandigini soylediler.baliklarin fotolarini cekmedim daha buyuk avlar yaptigimda fotolar sizlerle paylasirim.

fotolarini evde cektigim bocekler..

ugurdumlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla