Yalnız Mesajı Göster
Eski 04-06-2007, 18:52   #14
sinarit_baba
Oltacı

sinarit_baba kullanıcısının avatarı

Sağolun dostlarım. Benim balık avcılığı ile uğraşmaya başlamam henüz bir seneyi bile bulmadığından sizin gibi yıllarını bu işe vermiş ustalarımın yanında bir acemiden öteye gidemem sanırım. Zaman zaman nacizane bir balık yakalayabilirsem bu tamamen şansımdandır. Benimle aynı yerde avlanıp bir livar balık tutan insanların yanında sıfır çekmiş biri olmam bu düşüncemi doğruluyor. Bu durumda benim alacağım bir mırmır yada lidaki bile benim için değil amorti büyük ikramiye oluyor. Kendime acemi demem bundandır.

İlker abim heyecenlanmak ne demek ellerim titredi resmen. Birde etraftan bakan insanlar açısından da bir garipti. Kayaların arasında 10 dakika falan kalınca ne yapıyor bu vatandaş diye garip garip bakıyorlardı.

İshak abicim nicedir amorti için giderim ama ne yazıkki amorti bile alamadan gelirim. Bu sanırım bu yıl için şansımın döndüğü anlamına geliyor diye düşünürken pazar günü yine herşey aynıydı ne yazıkki. Sanırım daha bir süre amortiye oynamam gerek.

Serkan abicim balığı tartma imkanım yok ama sanırım 1.5kg gelir.

Rauf abim keşke bende senin gibi çok tutsam da böyle büyüğünü tutamasam. Vallaha her gittiğimde elim boş dönünce millete madara oluyorum.

Tagocum zaman kısıtlılığı nedeniyle narlıdere ötesine geçemeyeceğimden, o gün için narlıderede olta salladım. Şansım varmış sanırım. Olay mahalinde konuştuğum bir balıkçı bir süredir ara ara bu balıktan çıktığını söyledi. İnternette de bunu doğrulayanlar var. Sanırım mevsimi geldi.

Mert sahilevlerinde liman ile istihkam duvarı arasında kalan alandan aldım, ama bunun dışında balık görmedim. Küçük küçük isparozla karagözler falan var.

Adnan abim pek sevdiğim bir yer değildir sahilevleri bu ikinci gidişimdi zaten ayrıca birkaç saat fazla zamanım olsa en azından güzelbahçeye giderdim, bu yüzden yazmak istemedim malum pek temiz olduğu söylenemez yoksa vallah kötü bir niyetim yoktu reklamını yapmak istemedim.

Hepinize iyi dilekleriniz için teşekkürler. Daha iyisinin sizlere denk gelmesi dileğiyle.

Bu mesaj en son " 04-06-2007 " tarihinde saat 18:59 itibariyle sinarit_baba tarafından düzenlenmiştir....
sinarit_baba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla