Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-02-2007, 21:21   #10
Rauf
Guest

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
belki iyi misina kullan diyen çıkar ama en tenha yerde 20 kişi dipdibe olunca adam misinayada acıyor en sağlamı senin gbi hazırlamak fakat senin sandalın var bir takımı uzun süre kullanabilirsin biz her akşam hazırlamaya 4-5 takım kafayı yeriz herhalde
Haklısın cevat ben genel olarak capariyi tekneden kullanıyorum ve birincisi hazır capariler benimgibi dört bucuk metre teknesi olanlar icin kullanışlı değil takımı tekneya almak cok zor ve dolaşma riski büyük takımı kendi yapmamın birinci sebebi bu .iğne sayısı olarak 8-10 arasını gecmez ve kurşun ile beraber takımın boyu yaklaşık bir bucuk iki metredir .ikincisi ıstavrit icin pek capari yapmam benim takımlar kolyos,palamut.tırsi ve ceşitli büyüklükte sırtı takımlarını teşkil eder kullandığım iğneler 4-6 nr arası düz uzun pala galveniz olur şimdiye kadar sinek iğnesinden bağladığım capari cok azdır kullandığım misinalar iğne bedeninde 0.25 ila 0.35 sırtı caparilerinde 0.40-0.60 kalınlıklarındadır genelde.vidio cekiminde ki ölcüler bilhassa büyük tutulduğunun sebebi daha iyi görünmesini sağlamaktı.kısmen bizim dolmalık parmakların müsait bıraktığı ölcüdede başarılı olduk hayırlı günler dilerim.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
sırtı icin bağlanmış iki örnek capari tüğlü ve simli
  Alıntı Yaparak Cevapla