Yalnız Mesajı Göster
Eski 04-06-2007, 10:48   #16
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
Nevzat Abi sana söyle bir tavsiyede bulumayim...
1-Alacagin makinanin ekrani cok büyük olmasin.cok pil sarfediyor...
2-Makinanin cözünürlü 2,1 megapiksel olmasi yeterli
2-Alacagin makina mutlaka pille calissin
3-Makinayi aldiktan sonra 4 tane yüksek amperli pil ve dolum cihazi al..
4-Markali olmasi önemli degil..Artik elektronik aletlerin hemen hepsi uzak dogu üretimi ve ic donanimlari ayni adamlar sadece marka satiyor...
Cumhur bu maddelerin bazılarına katılmıyorum. Neden dersen:

Eğer çekilen fotoğrafların baskısı yaptırılacaksa 2,1 MP bence kesinlikle yeterli değil. Aynı makinenin 3,1 ve 4 MP çözünürlüklerinde çekilmiş fotoğraflarının aynı yerden baskılarını inceledim. Görüntü kaliteleri arasında bariz farklılıklar var. Alınacak makinin 4 MP'de aşağı olmasını tavsiye etmem bu durumda.

Makinenin pille çalışması tercih meselesidir. Ben şimdiye kadarki tüm makinelerimde sakız pil tercih ettim. Bir oturumda 130-140 fotoğraf çektiğim de oldu, henüz pil bitirmeyi başaramadım . Ama dediğim gibi sonuçta tercih meselesidir.

Makinenin markalı olması konusunda ise kesinlikle sana katılmıyorum. Herşey Uzakdoğu'da üretiliyor olabilir, ama teknolojiler arasında bariz farklar var. Ben her zaman için işi fotoğraf olan bir firmanın makinesini almaktan yanayım (örneğin kodak, nikon, olympus vs). Görüntü ünitelerinin (CCD) kalitesinde bariz farklılıklar var.

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla