Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-03-2012, 15:12   #1
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow Balık Avlarken İki Eli de Koptu!

Balık Avlamak İçin Hazırladığı Dinamitler Patlayınca Balıkçının İki Eli Koptu...
Dimamitle balık avlamak yasak olduğu halde, balıklara atmak için hazırladığı dinamitler patlayınca balıkçının iki eli de koptu.
Antalya'nın Demre ilçesi Çayağazı limanında balık avlamak için hazırladığı dinamiti elinde patlatan 50 yaşındaki Hüseyin Çöl'ün iki eli bileklerinden koptu. Yaralı balıkçı ambulans helikopterle Akdeniz Üniversite Hastanesine kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, bugün sabah 08.00 sıralarında Demre'nin Çayağazı Limanı'na balık ağlamaya giden balıkçı Hüseyin Çöl balık avlamak için hazırladığı dinamiti patlattı. Patlamanın etkisiyle iki eli bileğinden kopan, Hüseyin Çöl çevredeki diğer balıkçıların yardımıyla Demre Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Burada ilk tedavisi yapılan balıkçı Hüseyin Çöl'ün Akdeniz Üniversite Hastanesi'ne sevki için ilçeye ambulans helikopter sevk edildi. Ambulans helikopter ile Antalya'ya getirilen yaralı balıkçı helikopter pistinde bekleyen ambulansa alınarak Akdeniz Üniversite Hastanesi acil servisinde tedavi altına alındı. Polis ve jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.AA
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-03-2012, 15:57   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Hakkın adaleti ne diyelim. Bir insanın zarar görmesine her insan gibi bende üzüldüm fakat denize dinamit atmanın denize, küçük, büyük her türlü deniz canlısına zarar verdiğini(öldürdüğünü) biliyoruz.
Etme bulma dünyası ne diyelim, acil şifalar dilerim..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-2012, 16:08   #3
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Bir insan olarak üzücü bir olay.Ama üzüldüm desem yalan olur.belki "çok gaddarsın" diyeceksiniz.Dinamitin miktarına göre yüzlerce metre çapındaki bir alanda ki balık yumurtalarını bile çatlatan,yakın mesafedeki bütün canlıların iç organlarına zarar veren bu basınçtan dipteki otlar bile etkilenmekte.Bu kadar cani bir kişi kafası kopmadığı için şükretmeli.

Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-2012, 16:50   #4
SoNRoBiN
Oltacı

SoNRoBiN kullanıcısının avatarı

Hem kendisine, hem de zarar vereceği çevresine geçmiş olsun...Umarım duyanlara ve okuyanlara ders olur.

SoNRoBiN'den sevgiler ve selamlar.

D.Y. İstanbul- Üsküdar

04-04-1950

0 RH + Öğretmen (E.)

Milas-Güllük 05323462448
SoNRoBiN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-2012, 17:21   #5
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

ilahi adalet diyorum ama yine de çok üzüldüm. ama kendisi için değil ailesi için üzüldüm. belkide geçindirmekle yükümlü olduğu kişilere ekmek götürmek için yapıyordu ama yanlış bu gün dinamit attiği yerde aldığı 10 kg balık ama yarınlarda ki alacağı balıkçıklar da heder oluyor bu nasıl bir mantık. dediğim gibi ilahi adalet

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-2012, 18:11   #6
muratdogan
Kaptan

Hiç bir kimse için kötü düşünceler taşımasam da Allahın bir adaleti olarak yorumluyorum bu durumu.
İnşallah dimamit'le katleden balıkçı müsfetteleri bu haberi görürler ve onlara ders olur.
Allahın sopası yok diyelere ...
Dinamitle avlanan balıkçılara kıssadan hisse...7
muratdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-2012, 23:43   #7
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Gerçektende hepimizin düşünceleri aynı yönde....
Allahın sopası yok ki kafanı patlatsın...al sana bir ders işte...anlayabilirsen...
Yinede geçmiş olsun diyorum. Allah şifasını versin çoluk çocuğu vardır...allah ailesine bağışlamış.....Bu olaydan kendine bir ders çıkartıysa ne mutlu...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-03-2012, 23:49   #8
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Üzüldüm dersem yalan olur. Bundan sonra hayatı boyunca balık yemez herhalde..

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-2012, 22:43   #9
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Baba Yalçın kullanıcısının avatarı

Bunları önce tespit edeceksin doğru Güneydoğuya göndereceksin. Asker arazide avcı kolunda ilerlerken bunları birliğin en önünde yürütüp mayın aratacaksın. İlk sefer yakalandığında 1 yıl.
Sonra salacaksın hadi git gene dinamit at diyeceksin. Ama bırakırken bir daha yakalarsam 2 yıl güderim diyeceksin. Bununla ilgili fotolar olacak ama köşeyi bekliyorum. Saygılar.

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları