Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-06-2008, 23:45   #1
kemalakcinar
Çımacı

kemalakcinar kullanıcısının avatarı

Varsayılan TÜRKİYENİN GURURU(özkan gülkaynak)

buradan özkan gülkaynakı tebrik ediyorum 2006 haziranında izmir alsancaktan hareket ettiği 7.5 metrelik yelkenli teknesiyle dünya etrafında yaptığı dayanıklılık turundan başka birşey değil düşününki okyanusu hiç bir kara parçası görmeden geçiyorsunuz dev balinaların arasından ayrıca yaptığı yolculukta hiç bir elektronik alet kullanmıyor eski sistem pusula ile yön tayini yapıyor büyük cesaret bunu yazmamın nedeni yelkenclik merakı olan arkadaşların özkan gülkaynaktan çok şey öğreneceğinden eminim onun web sayfasından gerekli bilgileri alabilirler. [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Doğum tarihi: 04.02.1965
Doğum yeri: İzmir - Karşıyaka
Medeni durumu: Bekar
Yüksek Öğretim: İktisat ve Dış Ticaret
Londra' da 2 yıl Ingilizce dil egitimi.
Askerlik görevi: 1993 Eğirdir Dağ Komando Okulu İngilizce tercümanı
Mesleği: Uluslarası Nakliyat Bölge Sorumlusu

Özkan Gülkaynak amatör olarak, yelken ve denizcilik dergilerinde yazılar yazmakta, yelkenli tekne tasarımı ve inşaası ile uğraşmakta, navigasyon ve açık deniz yelken seyri ile ilgilenmektedir.
Eski 22-06-2008, 23:49   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Tebrik etmek gerek gerçekten çok büyük bir başarıya imza atmış. ELektronik aLet kuLLanmaması da büyük bir artı. Diyecek bişey yok tebrik ederim başarıLarının devamını diLerim
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2008, 00:28   #3
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Beni bu konuda bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
İnsan ego'su; olağandışı ve işe yarar davranışları sebebi ile takdir edilmek, onure edilmek ister. İnsanlara değerli olduklarını ve yaptıkları işlerin önemsendiğini, takip edildiğini hissettirmek çok önemlidir.

Düşünün ki; olağanüstü şeyler yapıyorsunuz, herkesin gözü önünde.. Ama etraftakiler kayıtsız kalıyor.. Ne acı ve hatta garip bir durum..
Gidip bir sırtını sıvazlamak, helal olsun bee demek, keşke bizde yapabilsek demek... bizden hiçbirşey kaybettirmez. Bunu söylediğiniz kişi(ler) yaa gördün mü ben işte adamı böyle yaparım da demezler. Yani sizi küçük de düşürmezler..

Daha medeni olmalıyız, daha sosyal, birbirimizi pohpohlamayan ama takdir ettiğimizi, sevdiğimiz beğendiğimizi söylemekten utanmayan sıkılmayan..

Çoğumuz, hemcinslerimizin başarılarını takdir etmeye çekiniyoruz. Sanki üstünlüğü ona kaptıracakmışız, ortada bir parsa var da, ondan payımız eksilecekmiş gibi..

Sadece fikirlerimi söylüyorum, ukelalığımızı bağışlayın.
Şu arkadaşa bir ulaşayım. Yaptığı mücadeleden haberdar olduğumu, çok takdir ettiğimi ve birşeye ihtiyacı olup olmadığını sorayım.. Adam "Yahu birileri beni takip ediyor, demekki doğru yoldayım, bana destek olanlar var, boşa kürek sallamıyorum!" desin.
Saygı ve selamlar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2008, 01:24   #4
Teaser
Kaptan

Smile Bravo !!!

Gerçekten "müthiş bir başarı".Hele ki minimum teknoloji ile bu işi başarmış olması başarısını katlıyor.Bu bilgiyi bizlere sunduğunuz için size de çok teşekkür ederim...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2008, 08:30   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Gerçekten bu iş kolay değil. Gerekli bilgi, beceri ve deneyimi kazanmak. Haftalarca tek kara parçası görmeden yalnız başına ve teknolojiden uzak olarak yolculuk yapmak hemde okyanusta açık denizde. Bunu düşünmek bile insanın psikolojisini bozabilir.

Ayrıca Cem abi yaklaşımın için teşekkür ederim. Dünyada bu tip şeyler yapan insanlara büyük destek veriliyor gerçekten. Bizim ülkemizde ise söylenen şi "aman bana ne faydası var" "boşver ne yaparsa yapsın" "amaaan boyu mu uzadı" vs. gibi 100 tane kalıp cümle bulunur. Tabii biz bu yaklaşımın dışına çıkmalıyız.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları