Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-11-2011, 09:33   #1
balkes19
Oltacı

Varsayılan 12-13 Kasım Cunda Adası Avı

Cumartesi günü öğle saatlerinde 3 arkadaş Balıkesir'den yola çıktık. Hedef, ilk defa gideceğimiz Ayvalık Cunda Adası'nda güzel bir avlak yeri bulmaktı. Yemlerimiz ise; daha önce tuzladığımız sardalya, tavuk göğsü ve taze kalamardı. Önce Ören'e uğrayıp biraz malzeme ve madya aldık. Yemci "Eğer adaya gidecekseniz mutlaka mamun alın" diye ısrar etti, bizde, sırf gönlü olsun diye sadece bir paket aldık. Adaya vardığımızda müthiş rüzgar vardı. Böyle bir günde güzel bir avlak yeri bulmaktan ziyade korunaklı bir yer bulmak daha önemliydi. Birkaç yer baktıktan sonra daha da ilerlere giderek uygun bir avlak bulduk. Belkide adada bulunacak en az rüzgar alan yer burasıdır diye düşünerek yerleştik. Oltalarımı suyla buluşturduğumuzda saat 16'yı bulmuştu. 3 kişi 3'er olta atarak beklemeye başladık. Oltaların bazısı ikili, üçlü dip oltası yada gezer kurşunlu tek iğneliydi. İlk birkaç saat kayda değer birşey olmadı. Mangalımızı yaktık, önceden hazırlanmış, soslanmış hamsilerimizi yedik. Semaverde çay da hazırdı. Karnımız doyup çaylarımızıda içtikten sonra, yemlerimizi tazeledir. Saat 19 civarında ilk balığı arkadaş aldı, yaklaşık 30 cm boyunda güzel bir çupraydı ve mamuna gelmişti. (Burdan çıkardığımız ders: O bölgenin balığının hangi yeme daha çok rağbet ettiğini o yörenin yemcisinden daha iyi kimse bilemez) Hepimiz daha da heveslenerek beklemeye başladık. Meğer yılan balıklarıda bizi bekliyorlarmış, bir başladılar ki sormayın... Üçümüzde arka arkaya yılan balığı çekmeye başladık. Pek çok takımıda bu balıklar yüzünden heba ettik. Eğer yakalandığını farketmezseniz birkaç dakikada takımı dolandırıp, yumak haline getirip elinize veriyor. Saat 3' kadar yılan balıklarıyla uğraştık, onlarda çekildikten sonra başkada vuruş almadık. Birkaç saat arabada kestirdikten sonra gün ağarmadan yemlerimizi tazeleyip, kahvaltımızı yaptık. Saat 8 gibi, ilk çuprayı yakalayan arkadaş porsiyonluk bir çupra daha aldı. Bu çupra, tuzlanmış sardalyaya gelmişti. Öğle saatlarine kadar denemelerimiz başkaca bir sonuç vermeyince toparlandık ve dönüş yoluna koyulduk. Balıkesir'den Cunda'ya gidiş-dönüş 4 saatlik yol, bol rüzgar, soğuk hava ve onca hazırlıktan sonra sonuç; çok tatminkar olmayan bir gün oldu. Ama hayal kırıklığı en fazla 2 gün sürüyor, üçüncü gün kafada tekrar planlar yapılmaya başlanıyor. Boşuna dememişler " 40 gün taban eti, 1 gün balık eti" diye. Fotoğraf makinasını yanımıza almayı unuttuğumuz için maalesef fotoğraf koyamıyorum. Belki de son avlarımız hep hayal kırıklığıyla bittiği için almak aklımıza bile gelmemiş olabilir. Herkese bol avlı, güzel ve sağlıklı günler dilerim. Saygılarımla...

Kamil Şimşek
balkes19 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-11-2011, 10:36   #2
TUĞYAN
Kaptan

TUĞYAN kullanıcısının avatarı

Kamil abi anlatımın güzeldi ama beni memleketime götürdü tekrar izmire döndürdü biz balıkçılar hiçbir zaman vaz geçmeyiz bir zorunluluk olmadıkça rasgelsin memlekete selam
Eski 14-11-2011, 11:54   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Kamil abi anlatımın çok güzel olmuş. Güzel vakit geçirebilmişsiniz en azından tebrik ediyorum. Umarım daha sonraki avlarınız daha bereketli olur şimdiden rastgelsin.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-11-2011, 14:17   #4
avlar
Kaptan

avlar kullanıcısının avatarı

Kamil bey en azından anlatılacak güzel bir gün geçirmişsiniz,paylaşım için çok teşekkürler.Rastgelsin.
avlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-11-2011, 17:46   #5
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Smile

Paylaşım için teşekkürler abi yine siz o havada cesaret edip gitmişiniz ben onuda yapamadım
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-11-2011, 17:50   #6
muratdogan
Kaptan

Kamil Bey anlatımınız harika olmuş.
Açıkçası fotografı olmasada balıkların anlatım sayesinde görmüş kadar olduk.
İnşallah gönlünüze göre bir av yapmak nasip olur.
muratdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-11-2011, 20:11   #7
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Kamil abi Kubilayın dediği gibi bizi memlekete götürdün getirdin. Havayı seninle soluduk. Balık olmasada memleket havası iyi geldi. Anlatım için teşekkürler.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-11-2011, 21:26   #8
Turgay Yüksel
Çımacı

Turgay Yüksel kullanıcısının avatarı

Yinede güzel bir gün geçirmişsiniz.....Sadece dönüş yolunda Cunda'da bir ahtopot salatası çok iyi giderdi
0 rh +
Turgay Yüksel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-11-2011, 17:52   #9
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

kamil abi anlatım o kadar süper ki ben okurken üşüdüm burda ayaz yaladı kulaklarımı yılan balığından 2 - 3 tanede ben çektim sanki okurken emeğinize yüreğinize sağlık balık az olsa 2 adet paşa hiç yoktan iyidir. tava boş kalmamış afiyet şeker olsun.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-11-2011, 22:43   #10
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

sevgili kamil çabanızı,keyfinizi,avlarınızı tebrik ediyor sevgileri iletiyorum.
CEP : 05336408018
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları