Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Tanışma

Tanışma Üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-10-2010, 10:40   #1
tumaznavur
Oltacı

Varsayılan yeni bot ve ikinci el motor

Arkadaşlar 3.30 bir bot ve fabrikada kullanılmayan 9.9 yamaha motor vardı bunları aldım .Ama motoru nasıl çalıştıracağımı ve çalıştırmadan önce neler yapmam gerektiği hakkında hiçbirşey bilmiyorum mesela motora yağ konulması gerekiyormu veya benzin nasıl olmalı vb. konularda bana yardımcı olacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Bu arada motor 5 yıldır çalışmamış muhafazalı bir yerde korunmuş.
tumaznavur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 25-10-2010, 21:45   #2
kral dolmuşcu
Oltacı

kral dolmuşcu kullanıcısının avatarı

arkadaşım bende 9.9 yamaha kullanıcısıyım.
motorun iki zamanlı ise benzin depona 95 oktan benzin alıyosun örnegin beş litre benzine 50gıram yag atıyosun depona yagında yamaha lup olması lazım motorun saglıgı acısından.
eger motorun 4 zamanlı ise yag karışımına gerek yok sadece 95 oktan benzin koyman yeterli eger evde calıştırcaksan yada iş yerinde fanln motoru pervanenin rahat dönecegi bir bidona oturtur 70veya 80 santım kadar bidonu su doldur kolun sol tarafında bi şikle var onu cek gazı cok az ver ve ipi cek şimdi uzun süre yatmış olması belki bujilere zarar vermiş olabilir bujileri degiştir bence cok bi para degildir onlar 10.15 tl bişeyler sonra cek ipi calıştimı jikleyi kapat yamaha motorun korunarak uzun süre beklemesi fazla etkilez tahminimce sadece bujilerde sorun olabilir sana tel yazıyom araya bilirsin 0536.6567889.adım mustafa bornovada oturuyom yakınsak yardımcı olurum
kral dolmuşcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-10-2010, 20:14   #3
tumaznavur
Oltacı

ben bursalıyım motorla daha önce hiç işim olmadı etrafta insanları hep görürdüm ama hiç kimseyede bu iş nasıl yaplıyor diye ha deyince sorulmuyor.motorun emniyet anahtarı falan oluyormu.Motor bildiğim kadarıyla 1998 model herhalde dört zamanlı değildir birde benzin deposunun üstüne daha önce kullanan 1lt. bir yağı poşetle bağlamıştı buda demek oluyor 2 zamanlı motor yakınlarda göletler var oraya götürüp deneyem diyorum evde yeterince büyük bidon yok.bi terlik yapıpta motoru yakmayayım.
tumaznavur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-10-2010, 20:29   #4
kral dolmuşcu
Oltacı

kral dolmuşcu kullanıcısının avatarı

evet emniyet anahtarı var kırmızı telefon kablosu gibidir sen gölette bi dene calışır motor
kral dolmuşcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları