Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Tanışma

Tanışma Üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-11-2010, 22:35   #1
rozinante5
Oltacı

Varsayılan mersin balığı yetiştiriciliği

merhabalar,

mersin balığı yetiştiriciliği hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yaparken sitenize rastladım. adı üstünde rastgeldi

Sayın Mavi Fener'in vermiş olduğu bilgilere gerçekten teşekkürler.

balıkçılığa anne tarafından ilgim sözkonusu o da Karadenizli kanı olupta Istanbul'da tutunmaya çalışanlardan olsa gerek.

niyetim hem ekonomik hem de sosyal bir proje gerçekleştirmek ama öncelikle bu balık ile ilgili araştırma yapmam gerekiyor.

mersin balığının neslini hem devam ettirmek hem bu proje sayesinde, kendim ve sosyal olarak bazı kişilerin refah ve gelir seviyesini artırmayı düşlüyorum.

merak ettiğim diğer sorular şu şekildedir;
- balık çiftliklerinde yetiştirilmesi için gerçek olarak bir balığa ne kadar yaşama alanı sağlamak gerekir.
- en iyi, kaliteli dişi hangi ülkeden temin edilir, iran, israil sanırım bu konuda işi ciddiye almışlar, onlar ile kontaga geçebilirim, ama bir dişinin fiyatı hakkında fikri olan varsa bilgi verirse sevinirim.
-balık çiftliklerinde suni olarak yetişen balıklardan gerçek anlamda dogal ortamda yetişenlere göre ne kadar randıman alınır, havyar elde etme veya büyüme hızı olarak değerlendirirsek
-devletimizin bu konuda teşvikleri var mı
-yumurtlama 1 sene yavruların sağlanması diğer sene havyar alınması şeklinde mi olmalıdır
- ülkemizde sakarya karadeniz de yapılabilir, nasıl beslenmeleri dogrudur, ne ile beslemek en doğrusudur. tabi ki en doğrusu doğal ortam ama maalesef onlarında dozunu kaçırıp neslini tüketiyoruz... balıkçılarda ufacık kalkanları görünce şu an kötü hissediyorum nacizane fikrim budur

cok teşekkürler,

saygılarımla
rozinante5
rozinante5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları