Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-12-2010, 17:20   #1
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Varsayılan İzin Haftam

2009 yılından kalan ve yılbaşına kadar kullanmaz isem yanacak olan 8 günlük izni kullanmak için zaman kolluyordum. Balığın bol, havaların güzel olacağı bir hafta aradım. Nasip bu haftaya imiş. Bir hafta nede çabuk geçti. Bir haftalık maceramı sizlerle paylaşmaya çalışacağım.
İzin haftamda balığın aslında bol olmasına rağmen hava koşulları nedeni ile kara avı yapılacak günler sınırlı kaldı. Hafa başında Cumartesi günü başlayan şiddetli rüzgar ve kar yağışı nedeni ile İstanbul Boğazı adeta bir dere gibi bulanmış durumda idi. Pazar günü şiddetli rüzgar bir nebze durmasına rağmen yağış devam ediyordu. Balık tutana rastlamadım ama Boğazda gördüğün en ilginç kare martı yağmuru idi. Boğazda balığın oltaya atlamadığını öğrenince şansımı Haliç kıyılarında denemeye karar verdim. Bu havada İstanbulda balık tutulabilen belkide tek yer Haliçti. Havanın müsait olduğu Salı günü sabah saat 7 de Karaköydeki katlı otoparkın önüne geldim. Daha önce Mustafa kardeşime (Ejder Balıkçı Mustafa YAVAŞ) gidersem foto çekip siteye koyacağıma söz verdiğim için bu bölgenin panaromik fotoğraflarını çektim. Denizde bol miktarda istavrit vardı. Ancak bir dizi aksilik yakamı bırakmadı. Satın aldığım ince çapariler (15/10) peş peşe ilk atışlarda koptu. Biraz kalın beden kullandım (30/15) balık atlamadı. Rapala denedim çinekop yemedi. Eski kullanılmış bir çapari (25/10) açtım zar zor 2-2.5 kilo kadar istavrit aldım. Yemli takımla çinekop denedim oda olmadı. Saat 13:30 gibi toplandım eve döndüm. Çarşamba peşembe ve cumartesi (bugün) Boğaz suyu durulduğu için Emirganı tercih ettim. Sabah saat 7 ile 9 arası rapala ile çinekop-sarıkanat, 9 dan sonra ise istavrit çalışmalarım sonuç verdi. Dolabın buzluğuna yıl sonuna kadar idare edecek istavrit ve çinekopları depoladım. İşte bu haftadan bazı görüntüler.

Martı yağmuru diye adlandırdığım görüntü

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Karaköy vapur iskelesi yanı (Arkada soldan sağa doğru Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet camileri ve Süleymaniye camii görülmekte)

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Aynı yerden Haliç panoraması

Ve Mustafa kardeşim sorduğun Galata Göprüsü

Emirgan sahilinin denizden görünümü ( Cami önünden avlandım)

Hafta içi olması nedeni ile Avlarımda eşlik edecek arkadaş bulamadığım için sahilde pek foto çekemedim.

Süleyman abi duyduğuma göre bizim ufaklık Aliyi kız zannetmişsin. Tatilde bu işide hallederek nihayet saçlarını kestirdim. doğduğundan beri (2 yıldır) traş ettirmemiştik. Saçlar uzun olunca pek adama benzemiyordu ama şimdi asker gibi oldu.

Bugün (Pazar) sabah yaptığım avı da eklemek istedim.

Bu mesaj en son " 19-12-2010 " tarihinde saat 10:53 itibariyle Ahmet TARİH tarafından düzenlenmiştir....
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-12-2010, 18:16   #2
ejder_balikci
Kaptan

ejder_balikci kullanıcısının avatarı

Waay ahmet kardeşim vurmuşsun yine voleyi. organizasyon için gelirsen bir tane getirde bi tadına bakalım şu çinekopların. afiyet bal şeker olsun kardeşime. eline emeğine sağlık. Haa bu arada senin ufaklık erkekmiş yaahu) Allah bağışlasın ikisinide.

Bu mesaj en son " 18-12-2010 " tarihinde saat 18:18 itibariyle ejder_balikci tarafından düzenlenmiştir....
ejder_balikci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2010, 18:20   #3
Ahmet TARİH
Moderator

Alıntı:
ejder_balikci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Waay ahmet kardeşim vurmuşsun yine voleyi. organizasyon için gelirsen bir tane getirde bi tadına bakalım şu çinekopların. afiyet bal şeker olsun kardeşime. eline emeğine sağlık. Haa bu arada senin ufaklık erkekmiş yaahu) Allah bağışlasın ikisinide.
Çinekop sana feda olsun ne demek kardeşim. Başım üstüne. İnşaallah bir arıza çıkmaz ise gelmeyi çok istiyorum.
Evet Büyük Ömer Küçük Ali.
Ellerinden öperler
Eski 18-12-2010, 19:20   #4
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

ahmeeet.

harikasın be biladerim.herşekilde mükemmel bir konu resim karelerin muhteşem güzellikte sanki orada berabermişiz havası yakaladım.

teşekkürler biladerim.
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2010, 08:19   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Ahmet abi aksiliklere rağmen güzel avlar yapmışsın ve yine önceki raporlarındaki gibi panaromik İstanbul görüntüleriyle bize o güzellikleri yaşatmışsın. Teşekkür ediyorum, tebrikte ederim bu arada Süleyman abi yaşlandı artık gözleri pek iyi seçemiyor :p eski konuyada baktım bas baya yakışıklı delikanlı işte Ali

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2010, 08:33   #6
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Süper abi. Keşke havalar daha güzel gitseydi de çinekopların devamı olsaydı İstavritler çok lezzetlidir bilirim bizim küçük delikanlılara fosfor desteği olurlar onlar Maşallah abi kardeşler çok tatlılar
Devamını diliyorum abi umarım havalar güzel gider devamını da tutabilirsin..
Organizasyona katılabilirsen eğer görüşmek üzere...
Rastgelsin
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2010, 10:38   #7
Ahmet TARİH
Moderator

Anıl, Taygun ve Hasan abi hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Anıl dediğin gibi oldu. Bu sabah hava bozuk olacak diye av planlamamıştım. Ancak sabah kalktığımda yağmurun başlamadığını görünce kaptın kamışı fırladım sahile. Son günü iyi değerlendireyim dedim. Öyle de oldu. Lodos zaman zaman şiddedini artırarak Boğaz akıntısının yönünü sık sık değiştirdi. Dibi bulmak çoğu kere zor olsada bugünde 13 adet çinekop almayı başardım. Ayrı bir sayfa açmadan yukarıdaki raporu az sonra güncelleyeceğim ve bu günkü avın resimlerinide ekleyeceğim.
Görüşmek üzere hepinize güzel ve bereketli avlar diliyorum.
Eski 19-12-2010, 11:59   #8
orhan69
Kaptan

orhan69 kullanıcısının avatarı

tebrikler bu soğuklarda balıgı beklemek gercekten sabır işi bende geçen pazartesi sirkeci tarafındaydım 3 saat yemlik istavrit tutup akşamda çinokopa yatarım dedim ama soğuga dayanamayıp üşendim
Eski 20-12-2010, 11:23   #9
Ahmet TARİH
Moderator

Alıntı:
orhan69 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
tebrikler bu soğuklarda balıgı beklemek gercekten sabır işi bende geçen pazartesi sirkeci tarafındaydım 3 saat yemlik istavrit tutup akşamda çinokopa yatarım dedim ama soğuga dayanamayıp üşendim
Orhan abi ben bu sene yemli bir kez denedim. Oda yukarıda söylediğim gibi salı sabahı Karaköy iskelesinin yanından. Suda o kadar çok istavrit var ki çinekoplar ölüsüne bakmıyor bile.
Ben sabah gün doğarken Boğazdan 7 numara rapala kullanarak alıyorum. Sabah 7-10 arası bol balık oluyor. 10 dan sonra seyreliyor. Ama gözlemlediğime göre Boğazda yemli takım daha iyi iş yapıyor.
Eski 20-12-2010, 14:13   #10
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Ahmet kardeşim maşallah boncuk gibi dizmişsin yine.. İzin gününlerinde bir de havalar güzel olsaydı kimbilir neler yapacaktın.Afiyet olsun.Ama kardeşim inan o saçlarla kız zannettim.Artık bizim delikanlı bizim kusurumuza bakmaz..ALLAH bağışlasın cümlemizinkini...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları