Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Resmi Avcılık Duyuruları

Resmi Avcılık Duyuruları Sirküler, yasaklar ve benzeri konular...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-03-2006, 06:29   #1
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Sevgili arkadaşım, hiç zahmet etme yemlik balık tutma haricindeki tüm ağlar amatör balıkçılıkta yasaktır.Sevgilerimle...
Sevgili Serkan,
Biz de yemlik balık tutuyoruz ayağına ağ kullansak bunun tespiti ve denetimi neye göre yapılır? Bu konu ile ilgili beni aydınlatırsan sevinirim...
Saygılarımla...

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 31-03-2006, 06:35   #2
panderma
Oltacı

panderma kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Sevgili arkadaşım, hiç zahmet etme yemlik balık tutma haricindeki tüm ağlar amatör balıkçılıkta yasaktır.Sevgilerimle...
Sevgiili arkadaşım memurun bana söylediği, kamışlada gece kıyıdan avlanamıyacağım konusu idi.

NEJAT DAŞKAN
1958/ BANDIRMA
panderma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-2006, 06:53   #3
aserkansatı
Guest

Nejat Abi ben tatlı su avı ile ilgili yazmıştım afedersin...Deniz avı ile ilgili değildi.Sevgiler....Ama şimdi bakacağım...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-2006, 07:00   #4
aserkansatı
Guest

Sevgili Levrek nickli Erol Arkadaşımızın verdiği,12 Ağutos 2004 Tarih Ve 25551 Sayili Resmi Gazete’de yayınlananDENİZLERDE VE İÇ SULARDA AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN 36/2 NUMARALI SİRKÜLER'in Madde 12si

Denizlerde Amatör Balıkçılık
Denizlerde amatör balıkçılık, zaman yasağına tâbi değildir. Denizlerde özel avlanma izni gerekmeyen yerler haricinde gün içinde av saati sınırlaması yoktur.

Denizlerde amatör avcılık her türlü olta takımı, serpme ve yemlik uzatma ağı ve sualtı tüfeği ile yapılabilir. Yemlik uzatma ağının uzunluğu 5 metre, yüksekliği 1.5 metre, göz açıklığı 28 mm.’den büyük olamaz.

Bir amatör en fazla 4 olta takımı kullanabilir. Bir amatörün bir olta takımındaki iğne sayısı, çapari hariç 6 adedi geçemez.

Olta ucuna ağ (tırıvırı, paraşüt vs) düzeneği takılarak avcılık yapılması doğaya verdiği tahribat nedeniyle yasaktır.

Kullanılacak serpme ağın kapalı iken yerden yüksekliği 3 metreyi geçemez, göz açıklığı 28 mm den küçük olamaz.

Denizlerde gece zıpkın ve sualtı tüfeği ile avcılık yapılamaz. Sualtı tüfeği ile yapılacak avcılıkta ışık kaynağı, şnorkel hariç yapay hava kaynağı, tüp, nargile, her türlü soluma cihazı ve yedek hava kaynağı kullanılamaz. Su altı tüfeği ile orfoz ve lagos avcılığı yapılamaz.

Bu sirkülerde özellikleri izin verilenler dışındaki her türlü ağ ve bayıltıcı, uyuşturucu, öldürücü kimyasal maddeler, her türlü patlayıcı madde, karpit, sönmemiş kireç, balık otu vs.’nin amatör avcılıkta kullanımı ve bu malzemelerin av mahallinde bulundurulması yasaktır.

Elektrik akımı, elektroşok, tüp gaz ve hava tazyiki yöntemlerinin amatör avcılıkta kullanımı yasaktır.

Koruma altında olan türler dışındaki her türlü doğal yem, mamul doğal yem ve yapay yemlerin denizlerde yapılan amatör avcılıkta kullanılması serbesttir.

Ayrıntılı bilgi için yine Erol Kardeşimin verdiği linki yazıyorum...(Ali Rıza sen de oku tatlı su da var...)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] .
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-2006, 07:18   #5
panderma
Oltacı

panderma kullanıcısının avatarı

Varsayılan Belge Hakkında.

Alıntı:
Nejat Abi ben tatlı su avı ile ilgili yazmıştım afedersin...Deniz avı ile ilgili değildi.Sevgiler....Ama şimdi bakacağım...
Sevgili aserkansatı

Bende konuya deniz avcılığı olarak girmemişim zaten. Aslında belirtmem gerekirdi.

NEJAT DAŞKAN
1958/ BANDIRMA
panderma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-2007, 22:24   #6
aliefe
Oltacı

aliefe kullanıcısının avatarı

mehmet abi senin dediğin yer araf gibi ortada kalmış

Yemeyeceğimiz balıkları lütfen zevk için vurmayalım

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
aliefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla