Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-02-2007, 06:35   #11
karagöz
Oltacı

karagöz kullanıcısının avatarı

Ah Cevat'ım ağzından bal akıyor........
karagöz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-02-2007, 08:07   #12
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
varior tafarından gönderildi
aynen buralarda da yağmurdan gidemiyoruz.. bugün balığa gidecektim ama iki gündür yağan yağmurdan tüm planlar iptal oldu.. haftaya inşallah..
aman savaş bırak yağsın...kuruduk kaldık ne zamandır zaten...çiftçi perişan...o kadar hafta sonu vardı...bırak bu hafta sonuda yağmurdan dolaya gitmeyi ver...hem yağmur seni niye durduruyor...bak fırtınada yok iyi balık yapar bu havalar...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-2007, 19:57   #13
erguller
Oltacı

Thumbs down kıraca

Ben cumartesi kulelideydim.Acıktan iri istravrit aldık.Ben 1 kilo yakaladım.Yanımdakiler de aldı.Hava poyrazdı.Zaman zaman gunes vardı.Hemen onumuzde kıracalar vardı.Arada takılıyordu.aynen denize iade ettim.Onceleri kıracaları kovasına atanlar beni gorunce onlar da denize iade etmeye basladılar.minicik kıracaları marifet gibi almaları insanı sinir ediyor.
erguller Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2007, 05:37   #14
Güven ÖZYELDAN
Guest

Alıntı:
erguller tafarından gönderildi
Ben cumartesi kulelideydim.Acıktan iri istravrit aldık.Ben 1 kilo yakaladım.Yanımdakiler de aldı.Hava poyrazdı.Zaman zaman gunes vardı.Hemen onumuzde kıracalar vardı.Arada takılıyordu.aynen denize iade ettim.Onceleri kıracaları kovasına atanlar beni gorunce onlar da denize iade etmeye basladılar.minicik kıracaları marifet gibi almaları insanı sinir ediyor.
kutluyorum sayın abim doğru olan davranışı sergilemişsiniz diğer arkadaşlarada iyi bir örnek olmuşsunuz geçte olsa anlamaları ve sizin gibi davranmaları güzel saygılar....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2007, 06:37   #15
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
aramıza hoşgeldiniz...

av için tebrikler...örnek davranışınız için kutlarım sizi...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2007, 08:45   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Aramıza bu mesajla girmeniz çok hoş olmuş
hoşgeldiniz katılımlarınızın devamını bekliyoruz
rastgelsin

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2007, 15:31   #17
mufi
Guest

Cevat bu aralar bogazdaki kraçalar ufak...lakin çıtır ç ıtır gider..
azmı çapari salladım. bogazda..20/25 iğneli..of babam of..ne yüklü gelirdi..
60.lık makina 1/3 devir bile zorlardı .. istavritlerin boyu ortalama 1 karış. 20 li çapari ye 15 tane takılmış ..hesap et...kamış 3,60 metre 100/150 atarlı iki büklüm olmuş..
ey gidi günler ey...bir istanbul klasiği idi..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2007, 16:17   #18
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

bu gün kolumda bir ağrı vardı onu göstermek için haydarpaşa numuneye bir doktor arkadaşıma gittim dönüştede kuleliye gidip çapari salladım açıktan büyük istavrit seyrek yapıyor geri kalan hep kıraça bügün daha büyükçeydi ama çok eziyet olta ayıklamaktan balık tutamadım sinirlenip bıraktım çok acemi vardı her atışta 3 olta birbirine giriyor işin yoksa çapari ayıkla yok abicim sandalsız keyifsiz birdaha gitmem biraz ileride burunda 2-3 kişi midye ile el kadar izmarit çekiyordu bir denemede orda yaptık ilk atışta olta takıldı acayip akıntı var 150 gr kurşun anca yetiyor yanımdada yoktu almayayım deyip yarım kg istavrit ile döndüm arkadaşlar anlayacağınız istanbulda kıyıdan tatsız ,oltanı atıcan kamışına zilini takıp bekliyeceksin veya kasnağını sakin huzurlu ,balığa olmasa bile kafamızı dağıtıp zevkimizi yapmaya çıkıyoruz hepinize huzur dolu balıklı günler
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları