Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-07-2012, 10:42   #11
viravira
Oltacı

Varsayılan Altınoluk Küçükkuyu

Kıyıdan av için altınoluk ve küçükkuyu' yu tavsiye edebilirim. Ancak hava karardıktan sonra av veriri sabaha kadar şansın varsa çok güzel çupra, mırmır, levrek, karagöz yakalayabilirsin. Yer olarak altınoluk girişinde yağcılarda plaj var orası tavsiye olumur gece güvenlidir. Birde Küçükkuyu da mendirek iç dışı tavsiyemdir. Ancek bu bölgede yanında farklı yemler bulundurmak yarar sağlar. Karides ve sardalya tavsiyemdir. Bunun yanında canlı bırakmayı da öneririm.

Ey kör,
Bu yer, bu gök, bu yıldızlar boştur boş
Bırak onu bunu da şu gönlünü hoş tut hoş
Şu durmadan kurulup dağılan evrende
Bir nefestir alacağın
O da boştur boş...
viravira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-07-2012, 22:55   #12
bilal_20
Oltacı

Alıntı:
viravira tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kıyıdan av için altınoluk ve küçükkuyu' yu tavsiye edebilirim. Ancak hava karardıktan sonra av veriri sabaha kadar şansın varsa çok güzel çupra, mırmır, levrek, karagöz yakalayabilirsin. Yer olarak altınoluk girişinde yağcılarda plaj var orası tavsiye olumur gece güvenlidir. Birde Küçükkuyu da mendirek iç dışı tavsiyemdir. Ancek bu bölgede yanında farklı yemler bulundurmak yarar sağlar. Karides ve sardalya tavsiyemdir. Bunun yanında canlı bırakmayı da öneririm.
ümit balıkesir tarafından vazgeçtik marmaris datça tarafına gidiyorum.o taraflarda tavsiye edeceğin yer var mı?
yer:Burdur
bilal_20 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-07-2012, 21:33   #13
bilal_20
Oltacı

Merhabalar,
Tatilden döndüm ve tatilde ki balık maceraları tam bir hayal kırıklığıydı. galiba artık türkiyedeki kıyılardan balık yakalamak çok zor bir hal almış. Marmaris akyaka tarafına gittiğimde orada oltayla avalnmanın yasak olduğunu söylediler. suyun içinde o kadar çok kefal levrek vardıki insanın içi gidiyordu. oradan bodrum güvercinlik tarafına gittim orada ki avımda birkaç cupra domuz balığı ve yalancı mercanlardan yakaladım fakat tek tük çıktı. oradan kuşadasına geçtim, milliparktan attığım oltalara malesef hiçbir şey gelmedi. sanırım bu trolcular denizleri öldürmüş. balık zevkimi alamadığım için bayramdan sonra tekrar 3-4 günlük biyerlere gitmek istiyorum fakat bu sefer balıkta tutmak istiyorum. şimdiden yer araştırıyorum.fikirlerinizi bekliyorum
Eski 31-07-2012, 16:01   #14
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Ben geleceğim kaptanım ben pek yakında yanındayım.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-2012, 16:05   #15
hus213
Kaptan

Siz hele bi o yörele gelin size yardımcı olacak fikir verecek nelerle karşılaşırsın hayret edeceğinizden eminim.Çünkü Ege insanı sıcak kanlıdır istenilenin alasını sunmaktan zevk duyar.Dedim ya siz hele bir gelin bakalım.Şimdiden bol şanslar.Rasgele.
Eski 04-08-2012, 21:21   #16
bilal_20
Oltacı

Tatilden döndük, marmaris bodrum tarafına gittik ama malesef hüsran oldu benim için. tek tük balık verdi deniz kıyıdan.
Ümit Bey Bayram haftasındaAltınoluk küçükkuyu tarafına geleceğiz bu sefer. yani ağustos 22 gibi. o tarihte nasıldır oralar, yine dediğiniz yerlere mi gideyim?
Hüseyin Abi balıkesire gidiyoruz varmı tavsiyen?
Eski 05-08-2012, 11:09   #17
hus213
Kaptan

Abicim Balıkesir hakkında hiç bir bilgim yok yalnız 06- 08-2012 pazartesi günü bende Balıkesire gideceğim.Benim tel 05352773345 orada ararsan hem tanışmış hemde birlikte bir iki kaynatırız.Buluşamazsakta şimdiden rasgele.
Eski 05-08-2012, 11:29   #18
hus213
Kaptan

Bilal İzmire gelirsen Süleyman Karabulut'u aramanı tavsiye ederim sana düşündüğün balık zevkine yakın yardımcı olacağından eminim.Ben telefonumu verdim ola dersen gereken ilgiyi göreceğinden emin olabilirsin.Rasgele.
Eski 06-08-2012, 18:50   #19
bilal_20
Oltacı

Hüseyin abi, çok teşekkür ederim. sen ne kadar kalacaksın orda? ben dediğim gibi bayram haftası gelebilirim gelirsem. gelirsem de mutlaka ararım abi. tanışmayı bende isterim. hemde dediğin gibi bir iki oltada beraber sallarız
Eski 11-08-2012, 14:11   #20
viravira
Oltacı

Varsayılan Altınoluk küçükkuyu

Geçen hafta o taraftaydım gece iftardan ertesi sabah 07:00 ye kadar bir av yaptım 400 gr civarı bir çupra yakaladım 5-6 tanesinide kaçırdım, yemim sülünezdi ve çok taze değildi. Yanımdaki amcalar zargana ve kefal yakaladılar. Ancak pek tadı yoktu. Bu tarafta balık çok verimli olmuyor bu mevsimde kıyıdan burlar için en güzel zaman eylül 15ten sonra...Ancak Asoss sivrice tarafına gidip birde tekneden avlanırsan balık tutmanın keyfine varabilirsin. Kaş fikrini okudum bir başka yerde akdenizde egeden daha fazla balık popülasyonu var bu aralar elin boş dönmezsin...Bende bayram haftası altınoluktayım, bilgi veririm tekrar.

Ey kör,
Bu yer, bu gök, bu yıldızlar boştur boş
Bırak onu bunu da şu gönlünü hoş tut hoş
Şu durmadan kurulup dağılan evrende
Bir nefestir alacağın
O da boştur boş...
viravira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları