Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Amatör Balık Avı nedir nasıl yapılır?

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-03-2010, 12:03   #11
mehmetulas
Kaptan

mehmetulas kullanıcısının avatarı

çok güzel bir karşılaştırma olmuş eline sağlık cem
mehmetulas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-03-2010, 14:22   #12
alpargun35
Tayfa

alpargun35 kullanıcısının avatarı

Düşünce olarak güzel,geliştirilebilirse,veya desteklenirse olabilir tabiyki.
Yalnız,bu baştaki ''Pro'' nedir,yani sözlük anlamı ? (profesyonel değil diye anladım)

Birde ''Trole karsı çıkar'' diye okudum onu ''dip trolü ve algarna''diye bir düzenleme ile belirtirsek, daha doğru olur kanaatindeyim.(trol denildimi genel anlam içeriyor)

Birde ilave edebilirseniz !,,, ''denizci barışçıdır ,yardımlaşmayı sever denizde her şekilde yardım eder,kimileride görmemezlikten gelir,iyi olmuş der, kaçar gider. (Örneğin motor arızalarında.)

KAFASINDAKİ , 100 FİKİRDEN , 99 TANESİNİ , MADDİYATLA ÖLÇEN KİŞİLERİN HOBİSİ , ''AMATÖR BALIKÇILIK'' OLAMAZ !!!

BİLGİ GÜÇTÜR...
alpargun35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-2010, 19:34   #13
Kermit
Oltacı

çok güzel ya teşekkürler

Oğuz R. MANAP

23.01.1987

B Rh (-)

İzmir / Urla

Kpss bitene kadar aranızda olamıyacağım * Görüşene dek hoşçakalın. 11temmuzda görüşmek ümidiyle .
Kermit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-07-2010, 23:01   #14
haluk deniz
Çımacı

haluk deniz kullanıcısının avatarı

Cem söyleyecek birşey bulamadım yazılarını takip etmeye başladım
Eski 04-07-2010, 10:43   #15
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

cem güzel gözlemler için teşekkürler...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-2010, 09:12   #16
balıkların efendisi35
Oltacı

bir amatör balıkçılık sitesi vasıtasıyla haftasonumuzu keyifli bir halde geçirme amacıyla cumartesi akşamı saat 07:00 civarı çeşme ılıcadan tekneyle ayrıldık.Sabah suyu için gidilen yerde istediğimizi bulamayınca yer değiştirme kararı alındı anvak gemide bulunan kırık çapa yüzünden sabit kalınamadı ve yaklaşık 12 saat suda kalmamıza rağmen 8 saat civarı gezindik ve diğer gemiyi yakalayarak ona tutunma çabasındaydık.Ayrıca organizatöre yardımcı olmasını defalarca kez söylememize rağmen ''beğenmezseniz bidaha gelmezsiniz'' tavrındaki ukala cevaplarından da oldukça rahatsızdık.Son olarak kıyıya yanaşmamızın yaklaşık 35 dakika sürdüğünü de belirtmek isterim.Bu şirketle balığa çıkacak balığa gönül veren kardeşlerimin bunu dikkate almasını isterim.Saygılar,sevgiler,bol balıklar

Bu mesaj en son " 04-10-2010 " tarihinde saat 10:36 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
balıkların efendisi35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-2010, 10:38   #17
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
balıkların efendisi35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bir amatör balıkçılık sitesi vasıtasıyla haftasonumuzu keyifli bir halde geçirme amacıyla cumartesi akşamı saat 07:00 civarı çeşme ılıcadan tekneyle ayrıldık.Sabah suyu için gidilen yerde istediğimizi bulamayınca yer değiştirme kararı alındı anvak gemide bulunan kırık çapa yüzünden sabit kalınamadı ve yaklaşık 12 saat suda kalmamıza rağmen 8 saat civarı gezindik ve diğer gemiyi yakalayarak ona tutunma çabasındaydık.Ayrıca organizatöre yardımcı olmasını defalarca kez söylememize rağmen ''beğenmezseniz bidaha gelmezsiniz'' tavrındaki ukala cevaplarından da oldukça rahatsızdık.Son olarak kıyıya yanaşmamızın yaklaşık 35 dakika sürdüğünü de belirtmek isterim.Bu şirketle balığa çıkacak balığa gönül veren kardeşlerimin bunu dikkate almasını isterim.Saygılar,sevgiler,bol balıklar
Merhabalar
Mesajınızda belirttiğiniz site adresini "etik" açıdan uygun olmadığı için kaldırdım. Arzu eden merak eden kişiler adresi benden öğrenebilir. Yaşadığınız olay gerçekten çok kötü, insan keyif almak stres atmak için gittiği avdan daha gergin dönmesi çok üzücü.

Umarım bundan sonraki avlarınızda böyle sorunlar yaşamazsınız.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-2010, 13:47   #18
safahat
Oltacı

safahat kullanıcısının avatarı

Eline sağlık Cem birde içtiği içki şiselerini denize atan çapulcular
Eski 04-10-2010, 18:39   #19
ümit albayrak
Çımacı

ümit albayrak kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar
Mesajınızda belirttiğiniz site adresini "etik" açıdan uygun olmadığı için kaldırdım. Arzu eden merak eden kişiler adresi benden öğrenebilir. Yaşadığınız olay gerçekten çok kötü, insan keyif almak stres atmak için gittiği avdan daha gergin dönmesi çok üzücü.

Umarım bundan sonraki avlarınızda böyle sorunlar yaşamazsınız.
Bence ismi silmemeliydin Taygun kardeşim.Kimin ne olduğu açığa çıkardı,ve insanlar böylece aynı yılana tekrar sokulmazdı.Bu işi ranta dönüştürerek insanların balık sevdasını nasılda böylesine haince kullanabileceğinin en açık göstergesidir bu.Ve bunu en yakın olarak bilenlerdenim.Sırf rant sağlayabilmek adına insanlara ne yalanlar atıldığını,ne sahtekarlıklar yapıldığını iyi bilirim.Senin bu olayı sansürlemek yerine,tam tersine açığa çıkartman gerekir diye düşünüyorum.Bence etik olan budur.Hatam varsa affola,yanlızca kendi fikrimi ortaya koydum.Sadece iki tahminde bulunalım,biraz beyin egzersizi olsun istedim.Gerçi herkes üç aşağı beş yukarı tahmin etmiştir ama,bilmeyenler uyanık olsun istedim.

DOĞRUCU DAVUT

Bu mesaj en son " 04-10-2010 " tarihinde saat 18:44 itibariyle Hasan BALIKÇI tarafından düzenlenmiştir....
ümit albayrak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-2010, 19:59   #20
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ümit albayrak tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence ismi silmemeliydin Taygun kardeşim.Kimin ne olduğu açığa çıkardı,ve insanlar böylece aynı yılana tekrar sokulmazdı.Bu işi ranta dönüştürerek insanların balık sevdasını nasılda böylesine haince kullanabileceğinin en açık göstergesidir bu.Ve bunu en yakın olarak bilenlerdenim.Sırf rant sağlayabilmek adına insanlara ne yalanlar atıldığını,ne sahtekarlıklar yapıldığını iyi bilirim.Senin bu olayı sansürlemek yerine,tam tersine açığa çıkartman gerekir diye düşünüyorum.Bence etik olan budur.Hatam varsa affola,yanlızca kendi fikrimi ortaya koydum.Sadece iki tahminde bulunalım,biraz beyin egzersizi olsun istedim.Gerçi herkes üç aşağı beş yukarı tahmin etmiştir ama,bilmeyenler uyanık olsun istedim.
Sevgili Ümit abim zaten amatör balıkçılığı amatörlükten çıkartıp rant kapısı haline getirenlere söylenecek şey çok ama biz isim vererek tartışma ortamı yaratmayalım. Huzurlu ortamımızı germeye hiç gerek yok, bu yazıdan bu tip balık avı turlarına katılacaklar gerekli dersi almıştır, tedbirini alıp ince eleyip sık dokuyarak böyle turlara katılır diye düşünüyorum.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları